Perfumy to jeden z najchętniej kupowanych prezentów, idealnie nadających się na każdą okazję.

Nie wiesz czym sprawić radość bliskiej osobie z okazji urodzin, imienin, rocznicy lub szukasz eleganckiego prezentu dla kogoś z pracy? Jeśli tak to perfumy celnie wpisują się w twoje oczekiwania i pozwolą ci zaprezentować się naprawdę z klasą. Co musisz wiedzieć o perfumach, kiedy chcesz je komuś podarować na prezent?

Uwaga na podróbki perfum  

Jedna z największych pułapek czekająca na osoby chcące kupić perfumy to ich podróbki. Niestety wcale nie jest o nie trudno. Wystarczy dokonać zakupu po okazyjnych cenach, aby zamiast upragnionych, długo pachnących perfum otrzymać kosmetyk o niskiej trwałości zapachu i w dodatku nie takim, jakiego się spodziewaliśmy.

Jak uniknąć takich przypadków? Przede wszystkim dokonując zakupów w sprawdzonych miejscach, które istnieją na rynku od wielu lat. Są to renomowane sklepy internetowe, zaufani sprzedawcy na Allegro, a w końcu stacjonarne perfumerie i drogerie. Najkorzystniejsze ceny można uzyskać w tych sieciowych, co wynika przede wszystkim z bardzo dużego wolumenu perfum, które są tam zamawiane.

Po czym poznać podróbki perfum?

Przede wszystkim po wyraźnie zaniżonej cenie w stosunku do oryginału. Następnie po różnicach, często bardzo subtelnych dotyczących samego opakowania. Może to być nieco inny krój czcionki, umiejscowienie elementów lub pozostałe niuanse, które dostrzeże tylko wprawne oko. Jeśli masz podejrzenia czy kupowane przez ciebie perfumy są oryginalne, najlepiej zrezygnować z zakupu na rzecz innego miejsca, które daje ci gwarancję autentyczności perfum.

Termin ważności perfum 

Kolejna z bardzo ważnych spraw, na którą jednak bardzo mało osób zwraca uwagę przy zakupie perfum to datach ich ważności. Czy perfumy w ogóle coś takiego posiadają? Okazuje się, że tak, co jest jednak dużym zaskoczeniem. Perfumy podobnie jak dziesiątki innych kosmetyków mają datę ważności, w której należy je zużyć. W przypadku perfum jest to zwykle od 1 do 3 lat od daty produkcji.

Czym jest to powodowane? Przede wszystkim tym, że nawet mimo hermetycznego zamknięcia, perfumy mogą się ulatniać, a ich zapach będzie tracił na intensywności i trwałości. Jest to również jeden z powodów, dla których wiele oryginalnych perfum sprzedawanych jest mocno poniżej ceny rynkowej. Tak się dzieje między innymi wtedy, kiedy sprzedawcy chcą się pozbyć perfum, których termin ważności zbliża się ku końcowi.

Jak można to sprawdzić? Data ważności perfum najczęściej umieszczana jest na ich zewnętrznym opakowaniu, czyli kartoniku. Problem w tym, że mało kto zdaje sobie sprawę z samego faktu istnienia daty ważności perfum i tego, gdzie tej informacji należy poszukiwać. Jeżeli zatem zdarza nam się możliwość zakupu perfum bez opakowania kartonowego, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia. Sprzedawcy w różny sposób mogą próbować uwiarygodnić taką sprzedaż – np. twierdząc, że to próbki od producenta lub perfumy powystawowe. Prawda może być taka, że być może celowo pozbyli się tych opakowań, aby nie zdradzać krótkiej daty ważności.

Ile kosztują oryginalne perfumy w opakowaniu?

Markowe perfumy niestety do tanich rzeczy nie należą. Trzeba się liczyć z wydatkiem od 100 złotych wzwyż. Naszym zdaniem warto jednak kupić oryginalne perfumy, nawet jeśli potrzebna będzie do tego chwilówka bez BIK. Jest to szczególnie ważne kiedy perfumy kupujemy na prezent dla kogoś – podarowanie tej osobie podróbek lub przeterminowanych perfum byłoby potężnym faux-pas.

Artykuł przygotowany we współpracy z Everlike – Porównywarka pożyczek

Napisz komentarz