Smukłe ramiona są dla wielu kobiet niedościgłym marzeniem.

Niestety, wiele pań podczas codziennych treningów skupia się na udach, pośladkach oraz mięśniach brzucha, a o ramionach zapomina. Efekt? Sflaczałe tricepsy oraz osłabione ramiona. Co możemy zrobić, by w prosty i skuteczny sposób poprawić ich wygląd?

Trening w siłowni czy w domu?

Ćwiczenia na smukłe ramiona nie muszą być ani zbyt forsowne, ani zbyt czasochłonne. Można je wykonać w domowym zaciszu, a trening taki nie wymaga od nas inwestycji w profesjonalny sprzęt. Przydatne mogą się okazać hantle, jednak z powodzeniem można je zastąpić butelkami wypełnionymi wodą.

smukłe ramiona ogrody piękna

Jak ćwiczyć, by smukłe ramiona stały się naszą ozdobą?

Jednym z najlepszych ćwiczeń na smukłe ramiona są przysiady wykonywane w taki sposób, by unosić ciężar ciała na rękach wspartych z tyłu, na przykład na krześle (kalistenika).

Doskonałe efekty przyniesie też wyciskanie hantli za głową oraz wyciskanie hantli do tyłu. To najprostsze i najbardziej popularne ćwiczenia na piękne ramiona, które każda z nas może bez problemów wykonać we własnym domu.

Warto też pamiętać o tradycyjnych pompkach oraz o ćwiczeniach rozciągających, dzięki którym nasze mięśnie będą jeszcze piękniejsze, a treningi na smukłe ramiona  szybciej przyniosą nam widoczne efekty.

Napisz komentarz