FITNESS

Smukłe ramiona. Jak wyrzeźbić mięśnie ramion?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Smukłe ramiona są dla wielu kobiet niedościgłym marzeniem.

Niestety, wiele pań podczas codziennych treningów skupia się na udach, pośladkach oraz mięśniach brzucha, a o ramionach zapomina. Efekt? Sflaczałe tricepsy oraz osłabione ramiona. Co możemy zrobić, by w prosty i skuteczny sposób poprawić ich wygląd?

Trening w siłowni czy w domu?

Ćwiczenia na smukłe ramiona nie muszą być ani zbyt forsowne, ani zbyt czasochłonne. Można je wykonać w domowym zaciszu, a trening taki nie wymaga od nas inwestycji w profesjonalny sprzęt. Przydatne mogą się okazać hantle, jednak z powodzeniem można je zastąpić butelkami wypełnionymi wodą.

smukłe ramiona ogrody piękna

Jak ćwiczyć, by smukłe ramiona stały się naszą ozdobą?

Jednym z najlepszych ćwiczeń na smukłe ramiona są przysiady wykonywane w taki sposób, by unosić ciężar ciała na rękach wspartych z tyłu, na przykład na krześle (kalistenika).

Doskonałe efekty przyniesie też wyciskanie hantli za głową oraz wyciskanie hantli do tyłu. To najprostsze i najbardziej popularne ćwiczenia na piękne ramiona, które każda z nas może bez problemów wykonać we własnym domu.

Warto też pamiętać o tradycyjnych pompkach oraz o ćwiczeniach rozciągających, dzięki którym nasze mięśnie będą jeszcze piękniejsze, a treningi na smukłe ramiona  szybciej przyniosą nam widoczne efekty.

Napisz komentarz

+ 70 = seventy five