Jak często trenować brzuch, czy niezbędny jest codzienny trening?

Wielu z nas marzy o pięknym, wysportowanym brzuchu, najlepiej z widocznym umięśnieniem. Marzenia i plany jedno – drugie realizacja. Wyrzeźbić i uwidocznić brzuch wcale nie jest łatwo. Trzeba włożyć w to pracę i być cierpliwym. Czy trzeba ćwiczyć każdego dnia?

Jak często trenować brzuch?

By wyrzeźbić mięśnie brzucha należy regularnie wykonywać trening siłowy. Czasami wystarczą klasyczne brzuszki, pod warunkiem, że będziemy je ćwiczyć seriami, systematycznie. Nie musimy jednak trenować codziennie – mało tego, wręcz nie jest to wskazane! Codzienny trening w niczym nam bowiem nie pomoże. Okazuje się, że mięśnie muszą mieć czas na regenerację i rozrost.

Jak często trenować brzuch?

Wszystko zależy od ilości powtórzeń, serii i wykonywanych ćwiczeń, ale dwa, trzy treningi w tygodniu na brzuch w zupełności wystarczą.

Jeśli masz nieco więcej tłuszczu w tych rejonach ciała, musisz pamiętać, że nawet jeśli zmiany w sylwetce nie będą od razu widoczne, to mięśnie pracują i kształtują się. Kiedy spalisz tkankę tłuszczową, mięśnie staną się wyraźniej widoczne. Warto więc być cierpliwym i postarać się o odpowiednia motywację.

Jak często trenować brzuch? Odpowiedź jest jasna: najważniejsze, by ćwiczyć mięśnie brzucha seriami, systematycznie, dwa – trzy razy w tygodniu.

Jak często trenować brzuch ogrody piękna

Ty również możesz mieć sześciopak!

Aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i uwidocznić piękny zarys mięśni brzucha – słynny sześciopak – niezbędna jest nisko węglowodanowa dieta oraz trening aerobowy.

Największym wrogiem pięknej i smukłej sylwetki jest cukier. Ten nawyk jest szkodliwy nie tylko dla urody, ale i dla naszego zdrowia. Warto więc na stałe wyeliminować go z codziennej diety. Zamiast słodkich przekąsek, warto postawić na zdrowe, pożywne produkty, bogate w warzywa, orzechy, oleje roślinne i owoce.

Pamiętajmy również o regularnych ćwiczeniach aerobowych – codzienny jogging, pływanie, jazda na rowerze – wszystkie te czynności doskonale przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, odsłaniając na naszym ciele pięknie wytrenowane mięśnie.

 

Napisz komentarz