Callanetics często nazywany jest najskuteczniejszym treningiem świata: jego zwolennicy twierdzą, że trening ten w kilka godzin odmienia cała sylwetkę. Jak działają te ćwiczenia?

CZYM JEST CALLANETICS?

Callanetics to system ćwiczeń opracowany kilkadziesiąt lat temu przez urodzoną w USA Callan Pinckney. W Polsce odrobinę zapomniany i wyparty przez inne modne style treningowe.

Callan Pinckney wynalazła ten system początkowo dla samej siebie, aby uporać się z bólem i dyskomfortem, powodowanym przez wadę postawy, na którą cierpiała od urodzenia. Ćwiczenia okazały się niezwykle skuteczne – szybko rozpowszechniły się najpierw wśród jej znajomych, następnie, za sprawą wydanej przez Callan książki, na całym świecie!

NA CZYM POLEGA CALLANETICS?

Callanetics to ćwiczenia polegające na precyzyjnym, izometrycznym spinaniu poszczególnych grup mięśniowych. Mimo, że ćwiczenia wydają się łatwe, tak naprawdę wymagają ogromnego zaangażowania i wysiłku.

Ruchy w callanetics są łagodne, wielokrotnie powtarzane, mają niewielki zakres. W ciągu jednej sesji treningowej wszystkie mięśnie są intensywnie rozgrzewane, wzmacniane i na końcu rozciągane, wszystko po to, by wzmocnić ciało, bez nadmiernej rozbudowy tkanki mięśniowej.

Technika nie jest łatwa, jednak regularne wykonywanie ćwiczeń sprawi, że z treningu na trening będzie on coraz lżejszy do opanowania i mięśnie wzmocnią się na tyle, aby utrzymać wymaganą ilość powtórzeń.

MŁODSZA O 10 LAT W 10 GODZIN!

Ćwiczenia Callanetics błyskawicznie rzeźbią ciało, pierwsze efekty można dostrzec już po dwóch godzinach poprawnie wykonanych treningów. A po dziesięciu godzinach Twoje ciało stanie się szczupłe i  smuklejsze, talia węższa i wyraźnie zarysowana, pośladki podniesione i ujędrnione. Ten trening naprawdę działa cuda!

Aby trenować, wystarczy wygodny, nie krępujący ruchów strój oraz kawałek wolnej przestrzeni tylko dla siebie, kilka razy w tygodniu. Jedynym sprzętem, który potrzebujesz, jest twoje własne ciało. Trening ten jest doskonałą alternatywą dla męczących sesji cardio na kosztownym sprzęcie. Tak naprawdę wystarczy jedynie odrobina Twoich chęci!

EFEKTY

Callanetics redukuje tkankę tłuszczową a wzmacnia tkankę mięśniową, przyczyniając się tym samym do błyskawicznego zmniejszenia wymiarów ciała. Wysmukla sylwetkę i poprawia postawę, uelastycznia mięśnie całego ciała, nadając mu gibkość i jędrność.

Podnosi poziom energii, zwiększa siłę i poprawia koordynację. Poprawia libido. Pięknie rzeźbi sylwetkę – brzuch staje się płaski, pośladki twarde i podniesione, nogi kształtne i zgrabne. Najważniejszym jednak efektem jest wzrost pewności siebie i poprawa samopoczucia.

 

Komentarze są wyłączone