LIFESTYLE

Skuteczny sposób na poprawę samopoczucia

Pinterest LinkedIn Tumblr

Skuteczny sposób na poprawę samopoczucia – czy taki istnieje? Okazuje się, że tak. Jest nie tylko skuteczny, ale i działa niemal błyskawicznie, „od ręki”. O co chodzi?

SKUTECZNY SPOSÓB NA POPRAWĘ SAMOPOCZUCIA

Każdy człowiek doświadcza stanów gorszego samopoczucia i emocjonalnych dołków. Niestety, niektórym z nas trudno jest z nich wyjść. Co gorsza, dla niektórych to może stać się stan przewlekły – stan umiarkowanej depresji staje się sposobem na życie. Koszty są jednak bardzo wysokie: utrata motywacji, energii, wszelkiej radości życia.

Czy jednak tak ma wyglądać ludzkie życie? Jak wyjść z emocjonalnego dołka i przerwać błędny cykl depresji? Dostępnych jest wiele różnych sposobów walki z depresją, a jednym z nich jest codzienna praktyka… wdzięczności.

skuteczny sposób na poprawę samopoczucia ogrody piękna

WDZIĘCZNOŚĆ – SPOSÓB NA UDANE ŻYCIE?

Praktyka wdzięczności to najlepszy i najprostszy, a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na poprawę samopoczucia i pokonanie depresji. Codzienne otwieranie swojego serca na to, co dobre i piękne w życiu – nawet jeśli jest tego niewiele – działa uzdrawiająco. W przeciwieństwie do polecanych powszechnie afirmacji, praktyka wdzięczności nie wywołuje w nas wewnętrznego sprzeciwu, przeciwnie – doskonale rezonuje z tym, co naprawdę widzimy wokół siebie.

Praktyka wdzięczności może całkowicie odmienić nasze życie. Wdzięczność uświadamia nam bowiem, że w zasadzie już teraz mamy wszelkie powody do szczęścia. Ze zdziwieniem przekonujemy się, że jesteśmy szczęściarzami, tylko tego wcześniej nie dostrzegaliśmy!

Czy zdajemy sobie na przykład sprawę z tego, jak wielkim cudem jest nasz oddech? Możliwość zaczerpnięcia kolejnego oddechu, podczas gdy właśnie teraz, w tej minucie, tak wiele osób wydaje ostatnie tchnienie, to przecież prawdziwe szczęście!

Czyż nie jest szczęściem mieć dach nad głową, spać w ciepłym, suchym, bezpiecznym miejscu, nie czuć ssącej kuli głodu w żołądku, podczas gdy dla milionów ludzi na świecie wcale nie jest to oczywiste?

Zamiast skupiania się na niedostatku, brakach i pragnieniu, zaczynamy doceniać to, co już mamy. Zaczynamy rozumieć, że jeśli mamy gdzie spać, co na siebie włożyć, co jeść, to już jesteśmy niewiarygodnymi szczęściarzami!

skuteczny sposób na poprawę samopoczucia ogrody piękna

NIEZMIERZONE POWODY DO WDZIECZNOŚCI

Praktykowanie wdzięczności to sztuka, której możemy się nauczyć. Zaczynamy od założenia dziennika wdzięczności – warto wybrać notatnik, który będzie budził przyjemne skojarzenia i będzie miły dla oka. Możemy również same go przyozdobić, wedle uznania.

W dzienniku będziemy codziennie pisać wszystkie powody do wdzięczności. Do praktyki niezbędna jest dyscyplina wewnętrzna, by codziennie o tej samej porze, usiąść w spokojnym miejscu, wziąć do ręki długopis i otworzyć swoje serce na przepływ dobrodziejstw.

Praktykując wdzięczność, nie zwracamy uwagi na to, co negatywne, zwyczajnie nie przywiązujemy do tego większej uwagi – zamiast tego, skupiamy się WYŁĄCZNIE na tym, co dobre i piękne.

skuteczny sposób na poprawę samopoczucia ogrody piękna

ZA CO JESTEM TERAZ WDZIĘCZNA?

Dziękuję za pyszną poranną kawę. Jestem wdzięczna wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego, że mogę teraz czuć jej cudowny aromat – dziękuję producentom, dostawcom, kierowcom i sprzedawcom.

Dziękuję za cudowny poranek z moim dzieckiem – chwile beztroskiego śmiechu, porozumienie między nami.

Dziękuję za sprawność fizyczną, zdrowe nogi i ręce, silne mięśnie. Jestem wdzięczna za kurs jogi, ćwiczenia, które tak cudownie wzmacniają i relaksują moje ciało. Dziękuję instruktorom jogi oraz wszystkim uczestnikom kursu, za wspaniałą, sprzyjającą rozwojowi atmosferę i nieustanną motywację do ćwiczeń.

Dziękuję za wypełnioną jedzeniem lodówkę, jestem wdzięczna za zdrowy i pożywny posiłek.

Jestem wdzięczna za powieść, którą właśnie czytam – dziękuję za ciekawą fabułę, wzbogacanie mojej wyobraźni i przyjemne chwile rozrywki. Dziękuję wszystkim osobom, za których sprawą trzymam dziś tą książkę w rękach – autorowi, tłumaczom, wydawcy, drukarni, redaktorom i grafikom – DZIĘKUJĘ!

A Ty, za co jesteś dziś wdzięczna? Podziękuj i pozwól dziać się magii w Twoim życiu!

Napisz komentarz

seventy three − = seventy one