Zmarszczki na dekolcie czyli siateczka drobnych zmarszczek, naszyjnik Wenus, „śpiochy” – pojawiają się na szyi i dekolcie z wiekiem, ale można sobie z nimi poradzić.

Sposób na zmarszczki na dekolcie: właściwa pielęgnacja

Dzięki niej poradzimy sobie z płytkimi, świeżymi zmarszczkami, które nie zdążyły się utrwalić. Wynikają one najczęściej z przesuszenia skóry, braku odruchu, by o nią właściwie zadbać.

Skórę szyi i dekoltu traktuj tak samo delikatnie jak tę na twarzy. Po umyciu osuszaj ją, przykładając ręcznik stemplującymi ruchami, bez pocierania. Rano i wieczorem nakładaj krem, serum lub olejek. Ważne, by wklepywać je zawsze w kierunku od dołu do góry, ku brodzie.

Nie garb się – zaokrąglone plecy, ściągnięte ramiona i pochylona głowa gwarantują przedwczesne pomarszczenie skóry i powstawanie poziomych bruzd na szyi zwanych naszyjnikiem Wenus. Naucz się spać na plecach, a jeśli masz duży biust, śpij w sportowym staniku. To zapobiegnie utrwalaniu się pionowych bruzd na dekolcie.

Dobry kosmetyk na dzień to taki, który nawilża, ale jednocześnie lekko natłuszcza skórę. Gdy się wchłonie, dodaj krem lub balsam z najwyższym filtrem. Na noc używaj kremu rozjaśniającego i stopniowo złuszczającego. Raz w tygodniu zrób delikatny piling enzymatyczny, a co 2-3 dni nałóż maseczkę do dekoltu.

U kosmetyczki

Zabiegi w salonie wspomogą domową pielęgnację, wzmocnią jej efekt i opóźnią pogłębianie się zmian. Wygładzą zmarszczki na dekolcie, jednak nie poradzą sobie jednak ze zlikwidowaniem mocno utrwalonych bruzd.

Crylofit

Crylofit jest połączeniem terapii zimnem oraz światłem LED. Poprawia mikrokrążenie, natlenienie skóry i dystrybucję składników aktywnych. Zwiększa produkcję czynników wzrostu w komórkach oraz kolagenu i elastyny. Wygładza i zagęszcza skórę, a także rozjaśnia przebarwienia.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 280-350 zł.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to zabieg z wykorzystaniem czystego tlenu pod wysokim ciśnieniem do którego stosuje się różne preparaty. Dobiera je kosmetolog po analizie stanu skóry pacjenta. Przy użyciu serum anti-aging z ceramidami infuzja regeneruje i ujędrnia skórę, wygładzając zmarszczki.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 200-380 zł.

W gabinecie dermatologa

Regularnie stosowane zabiegi dermatologiczne potrafią nie tylko zatrzymać, ale i cofnąć czas. Doskonale likwidują zmarszczki na dekolcie.Pojedynczy zabieg nie wystarczy jednak, by całkowicie zlikwidować utrwalone bruzdy – najlepiej działają w serii.

Peeling dermatologiczny

Peeling dobrany przez lekarza do potrzeb skóry zadziała nie tylko na powierzchnię skóry, złuszczając ją, wygładzając i rozjaśniając, ale również przebuduje jej głębsze warstwy i usuwając zmarszczki na dekolcie. Kwasy, takie jak retinowy, stymulują powstawanie nowych włókien elastycznych i koleganowych oraz nowych naczyń krwionośnych. A to zaowocuje spłyceniem zmarszczek.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 350-500 zł.

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod skórę na głębokość 0.5-4 mm substancji aktywnych, które pobudzają komórki do odnowy. Skład wstrzykiwanych preparatów jest bardzo różny, w zależności od potrzeb skóry. Może to być koktajl różnych składników, a nawet osocze pobrane z krwi pacjenta, dlatego cena zabiegu może się mocno różnić w zależności od użycia preparatu i jego ilości.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 350-1500 zł.

U lekarza medycyny estetycznej

W przypadku głębokich, przez lata utrwalonych bruzd i zmarszczek, by uzyskać wymarzony efekt, trzeba sięgnąć po najsilniej działające, inwazyjne zabiegi.

Laser ablacyjny

Laser ablacyjny – wielu lekarzy twierdzi, że nie ma bardziej efektywnej metody odmładzania w medycynie estetycznej. Światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę i jest pochłaniane przez zawartą w niej wodę, która się podgrzewa i odparowuje. Uszkodzenia uruchamiają procesy naprawcze, między innymi tworzenie się nowego kolagenu. Skóra staje się jędrna, gładka, zmarszczki na dekolcie ulegają znacznemu spłyceniu. Czas rekonwalescencji po zabiegu laserem ablacyjnym wynosi przeciętnie 5-6 dni.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 1000-2800 zł.

RF mikroigłowa

RF mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry głowicą z mikroigłami na głębokość 0.5 do 3.5 mm i jednoczesnym nagrzewaniu za pomocą fal radiowych. W efekcie następuje wyraźna poprawa elastyczności i gęstości skóry, a także spłycenie zmarszczek. Efekt zabiegu ujawnia się w miarę, jak następuje odnowa kolagenu. Bezpośrednio po nim widać zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry, utrzymujące się przez 2-3 dni.

Cena zabiegu na twarz, szyję i dekolt to 1000-2500 zł.

Komentarze są wyłączone