Tinder to obecnie najbardziej popularna aplikacja randkowa, dzięki której zawiązało się już tysiące fantastycznych relacji na całym świecie. Jej działanie jest niezwykle proste – zakładamy profil, dodajemy opis i zdjęcia, a następnie oceniamy profile innych. Jeżeli ktoś nam się spodoba, przesuwamy go w prawo.

Wzajemne przesunięcie w prawo? Super! Mamy nową parę, odblokowana zostaje możliwość rozpoczęcia ze sobą konwersacji.

NIE ZWLEKAJ, ZAPRASZAJ!

Używając Tindera trzeba zawsze pamiętać o prostej zasadzie: stworzenie ciekawej znajomości czy związku, wymaga spotkań w realu. Dlatego warto nie zwlekać zbyt długo, kiedy napotka się kogoś interesującego w Internecie i jak najszybciej poznać tą osobę. Piszemy przecież z dziesiątkami ludzi na Tinderze, prawda? Zaproś więc na spotkanie osobę, która Ciebie zainteresowała, zanim zrobi to ktoś inny!

Oczywiście warto wcześniej wymienić ze sobą pewną liczbę wiadomości, żeby „z grubsza” wiedzieć czy nadaje się na tych samych falach. Jeśli tak, nie ma co się wahać – w tego typu spotkaniach nie ma nic do stracenia, a wiele jest natomiast do wygrania.

GDZIE NA PIERWSZĄ RANDKĘ?

Odpowiedź jest prosta: w miejsce neutralne i bezpieczne. Bardzo niewiele dziewczyn zaufa napotkanemu na Tinderze mężczyźnie na tyle, żeby od razu zgodzić się na randkę w jego domu – nie będzie to zresztą najczęściej komfortowe dla obu stron.

Zaproszenie takie może być zresztą potraktowane, nawet jeżeli nie było to intencją osoby proponującej, jako propozycja krótkiej znajomości na jedną noc.

Należy też pamiętać, że świat jest pełen ludzi złej woli i za pierwszym czy drugim razem spotykanie się w miejscach publicznych i zatłoczonych można traktować jak pewnego rodzaju środek bezpieczeństwa. Kiedy obie strony nabiorą do siebie koniecznego zaufania, możliwe będzie komfortowe spotykanie się we własnych mieszkaniach.

Na etapie wczesnego poznawania się zdecydowanie lepiej wybrać kawiarnię, restaurację, a jeżeli ma się ochotę na coś mniej formalnego – spacer po parku.

JAK SIĘ ZACHOWYWAĆ NA RANDCE?

Wiele osób zastanawia się jak powinno się zachowywać na pierwszej randce, często jest to źródłem mnóstwa stresu i wątpliwości, jeszcze przed złożeniem jakiejkolwiek propozycji spotkania tej drugiej stronie.

Odpowiedź musi być jednak bardzo prosta: trzeba być po prostu sobą, zachowywać się swobodnie i całkowicie normalnie.

Nie ma sensu przesadnie flirtować czy na siłę udawać kogoś innego, lepiej zachowywać się standardowo, tak jak zwykle zwykliśmy to robić w kontaktach ze znajomymi i rodziną. W rezultacie jeżeli dojdzie do drugiej randki, będziemy mieć już pewność, że partner lub partnerka polubiła nas za to, kim jesteśmy naprawdę, a nie za to jak pięknie „wykreowaliśmy” naszą postać.

Szczerze i swobodne znajomości najlepiej jest budować od samego początku, tylko wówczas mają one szanse szerszego powodzenia.

TINDER – APLIKACJA TYLKO DO SEKSU?

Wiele osób uważa, że Tinder służy tylko i wyłącznie do przelotnych znajomości. Co ciekawe, najczęściej takie tezy powtarzają te osoby, które nigdy profilu w tej aplikacji nie miały. Warto jednak wyjaśnić, że większość osób założyła Tinder z ciekawości, samotności czy po prostu chęci zmiany czegoś w swoim życiu.

Na Tinderze znaleźć można pełen przekrój osób: zarówno pewnych siebie imprezowiczów, szukających kolejnych kompanów do imprezy, jak i szare myszki, które próbują przełamać swoją nieśmiałość i niemoc w nawiązywaniu nowych znajomości.

Oczywiście w całym tym towarzystwie napotkać można też tych, których jedynym celem są szybkie „skoki w bok”, natomiast w żadnym razie nie powinno się generalizować i sądzić, że takich ludzi jest tam najwięcej.

Napisz komentarz