Starzenie się jest złożonym procesem, który obejmuje wiele obszarów Twojego ciała. Jest mało prawdopodobne, aby jeden produkt lub tabletka mogły wyleczyć wszystkie dolegliwości związane ze starzeniem się. Istnieją jednak rzeczy, które nie tylko pomogą Ci starzeć się wolniej, ale także poprawią jakość Twojego życia. Oto najlepsze sposoby na długie i zdrowe życie.

STARZENIE SIĘ A DIETA

Prowadź zróżnicowaną i zdrową dietę. Uwzględnij w niej dużo owoców, warzyw i pełnoziarnistych produktów spożywczych. Błonnik, cynk, magnez i witaminy odgrywają rolę w utrzymaniu jak najlepszego funkcjonowania Twojego organizmu i ochronie przed starzeniem się.

Pij dużo płynów, aby zachować zdrową skórę i wypłukać toksyny. Właściwe odżywianie pomoże Ci również utrzymać zdrową wagę.

RUCH TO MŁODOŚĆ I ZDROWIE!

Ćwicz każdego dnia. Ćwiczenie poprawia metabolizm, wzmacnia kości, buduje mięśnie i poprawia stan emocjonalny oraz trawienie i krążenie. Ćwiczenia wzmocnią cię i pomogą ci schudnąć.

SŁUCHAJ SWOJEGO CIAŁA

Szukaj szybko opieki medycznej, gdy jesteś chory lub kontuzjowany. Słuchaj swojego ciała i dbaj o wszelkie drobne problemy, zanim staną się one poważne. Wykonuj badania przesiewowe w kierunku chorób takich jak rak i choroby serca.

FILTRY PRZECIWSŁONECZNE

Używaj filtrów przeciwsłonecznych, aby zapobiec oparzeniom słonecznym. Specjaliści są zgodni, że jednym z najważniejszych czynników przyczyniających się do starzenia się sķory jest jej przewlekły stan zapalny.

RZUĆ PALENIE

Rzuć palenie i unikaj biernego palenia. Palenie ma bardzo szkodliwe działanie i drastycznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka i choroby serca. Dzieje się tak z powodu substancji prozapalnych w dymie.

STRES

Zarządzaj stresem. Stres jest nieodłączną częścią codziennego życia. Wypracuj sposoby, które pomogą ci radzić sobie i dostosowywać się do stresujących sytuacji w twoim życiu. To nie sytuacja jest problemem… tylko to, jak na nią reagujesz.

Wiem, że brzmi jak banał, ale to prawda. Przecież są ludzie, którzy w ogóle nie martwią się, choć mają te same „problemy” co ty. Po prostu działają, by to zmienić, lub, jeśli nie mogą- akceptują to.

RADOŚĆ

Szukaj sposobów na poprawę ogólnego samopoczucia i entuzjazmu do życia. Bądź ciekawy i kreatywny. Zachęci Cię to do uczenia się nowych rzeczy. Możesz również wykorzystać humor i śmiech, aby pomogły Ci się dobrze starzeć i długo żyć.

Jak wiadomo, śmiech dobrze nas dotlenia. Nie szczędź żartów w pracy i w domu, bo ludzie lubią otaczać się zabawnymi i pozytywnymi osobami, a Ty i Twoje zdrowie skorzystacie na tym bardzo mocno.

RELACJE Z INNYMI

Utrzymuj silne związki. Utrzymywanie bliskich więzi z rodziną i przyjaciółmi ma kluczowe znaczenie dla zdrowego starzenia się. Podobno samotność jest równie szkodliwa, jak palenie paczki papierosów na dzień. Nie wiemy, ile w tym prawdy, ale fakt, że człowiek to istota społeczna, daje do myślenia.

ZMARTWIENIA

Nie pozwól, by lęki i zmartwienia zdominowały Twoje życie. Zmartwiony umysł nie daje spokoju i pozbawia cię radości i energii, których potrzebujesz, aby zachować młodość i spowolnić starzenie się.

ANTYOKSYDANTY

Zachowaj młodość komórek dzięki antyoksydantom. Antyoksydanty znajdują się w całej gamie owoców i warzyw. Chociaż nasz organizm wytwarza własne przeciwutleniacze, ich poziom zmniejsza się z czasem z powodu czynników środowiskowych i procesu starzenia się.

Możesz również przyjmować suplementy antyoksydacyjne lub nawet herbaty antyoksydacyjne. Antyoksydanty zazwyczaj mają działanie przeciwzapalne.

Starzenie się ogrody piękna

ROŚLINY

Postaw na rośliny. Wystarczy zerknąć na zdjęcia Michelle Pfeiffer, by przekonać się, że dieta pozbawiona mięsa i nabiału to istna fontanna młodości i lek na starzenie się (to z resztą słowa samej Michelle).

Jeśli nie masz na tyle silnej woli, by jeść same rośliny, przynajmniej ogranicz tłuszcze zwierzęce (mają działanie prozapalne, stąd ich negatywny wpływ na komórki ciała), zaś postaw na więcej warzyw, oliwy z oliwek i roślin strączkowych.

Zamiast śniadań czy kolacji opartych na mleku lub chlebie, chrup orzechy, jedz owoce lub pij koktajle, które można zrobić z dowolnych owoców w blenderze. Dodawaj do nich siemię lniane, co znacząco zwiększy ich pożywność, a także doda im cynku, magnezu i selenu.

Rób wszystko, co możesz, aby być zdrowym, w ten sposób spowolnisz starzenie się. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów, reklamowanych jako spowalniające lub odwracające starzenie, zapytaj swojego lekarza. On lub ona może pomóc Ci odsiać fakty od nieprawdziwych informacji.

Napisz komentarz