Sposoby na bezsenność przydadzą się szczególnie po trudnym, stresującym dniu, gdy natrętne myśli i zmęczenie psychiczne nie pozwalają odprężyć się i spokojnie zasnąć. To także dobry sposób na oderwanie się od świata zewnętrznego i głęboki relaks, niosący głębokie ukojenie ciała i umysłu.

SEN A JAKOŚĆ ŻYCIA

Gdy kładziemy się do łóżka z nadzieją na odprężający sen, a ten wcale nie chce nadejść i przewracamy się z boku na bok, czując narastającą frustrację, zasypiając dopiero wtedy, gdy nastaje świt, w rezultacie budzimy się jeszcze bardziej zmęczone, niż wieczorem.

Zbyt krótki, zakłócony sen odbija się zarówno na naszej kondycji psychofizycznej, jak i na wyglądzie: spuchnięte, otoczone sino szarą obwódką oczy, matowa cera i włosy, zmęczona twarz i wyostrzone rysy, to oznaki niedostatecznej jakości snu.

Jeśli ten opis brzmi dla Ciebie znajomo, koniecznie poznaj naturalne sposoby na bezsenność – przyniosą zdrowy i naturalny, a więc wysokiej jakości sen, po którym naprawdę poczujesz się wypoczęta.

SPOSOBY NA BEZSENNOŚĆ

Sen to super tani, pozbawiony skutków ubocznych, kosmetyk. To także jeden z najważniejszych czynników, wpływających na jakość naszego życia – wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, wygląd zewnętrzny, poziom energii i wreszcie na długość naszego życia. Wysokiej jakości, niezakłócony nocny wypoczynek regeneruje ciało i umysł oraz napełnia nas niespożytą energią.

W walce o lepszy sen często sięgamy po silne środki nasenne, jednak powinny być one doraźnym rozwiązaniem, gdyż stosowane zbyt często, nie tylko nie uregulują snu, ale i mogą skutkować groźnym uzależnieniem.

Znacznie lepiej jest na stałe wprowadzić w swoje życie naturalne sposoby na bezsenność. Stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, zioła mają wielką moc. Skutecznie, choć łagodnie, zmniejszają poziom napięcia emocjonalnego, łagodzą stres i rozdrażnienie i w ten sposób regulują nocny wypoczynek.

HERBATKA ZIOŁOWA NA DOBRY SEN

Jakie zioła sprawiają się najlepiej? Pierwsze miejsce zajmują chmiel, kozłek, melisa, ale także lawenda, dziurawiec, owies i męczennica. Ciepły napar ziołowy z dodatkiem tych ziół na godzinę przed pójściem do łóżka pozwala przygotować ciało na nocny spoczynek.

sposoby na bezsenność ogrody piękna

USPOKAJAJĄCA KĄPIEL NASENNA

Kąpiele ziołowe z dodatkiem substancji o właściwościach odprężających to naturalne sposoby na bezsenność, stanowiące przyjemność zarówno dla ciała, jak i ducha. Pomagają odzyskać równowagę psychiczną, łagodzą napięcie nerwowe i przynoszą błogi spokój i głębokie rozluźnienie.

Kąpiele stosujemy kilka razy w tygodniu, aby były skuteczne, powinny trwać ok. 15 minut.

ZIOŁOWA KĄPIEL Z MLEKIEM

Idealna nie tylko dla naszego systemu nerwowego, ale i dla urody! Lawenda posiada łagodzące właściwości, mleko i olej silnie odżywiają skórę, nawilżają ją i uspokajają. Kąpiel sprawdzi się zarówno w pielęgnacji, jak i jako łagodny środek relaksujący.

  • 1 łyżka naturalnego oleju roślinnego, np. migdałowy
  • 1 szklanka pełnotłustego mleka
  • 3 krople eterycznego olejku lawendowego
  • 3 krople eterycznego olejku majerankowego

Podane składniki dodaj do napełnionej wodą wanny.

RELAKSUJĄCA KĄPIEL Z LAWENDĄ

W kąpieli tej wykorzystano uspokajające właściwości ziela lawendy, chmielu oraz melisy. Zawarte w tych ziołach substancje przenikają do wnętrza organizmu, skutecznie znosząc napięcie nerwowe. Kąpiel stanowi antidotum na silny stres i gwarantuje głęboki, trwały nocny sen.

  • 100 g kwiatów lawendy
  • 50 g kwiatów chmielu
  • 100 g listków melisy
  • 1-2 łyżki oleju roślinnego
  • kilka kropli olejku eterycznego lawendowego

Przygotowujemy wywar – do wrzącej wody w dużym garnku wsypujemy podane zioła i gotujemy przez trzy minuty na słabym ogniu. Po przestudzeniu wywar wlewamy do wanny, odcedzając go przez gęste sito. Olejek eteryczny rozpuszczamy w oleju roślinnym i dodajemy do wanny.

AROMATYCZNA KĄPIEL Z MELISĄ

Skuteczne sposoby na bezsenność często łączy jeden wspólny element, jest nim melisa lekarska. To potężna roślina lecznicza, o silnych właściwościach uspokajających. Stosowana zarówno wewnętrznie, w postaci naparu ziołowego, jak i zewnętrznie, doskonale łagodzi stany napięcia emocjonalnego, przynosząc głęboki, wysokiej jakości sen.

  •  250 g melisy

W dużym garnku zalej zioło wrzącą wodą, przykryj i odstaw na 15 minut. Odcedź i wlej do wanny.

sposoby na bezsenność ogrody piękna

 

Napisz komentarz