LIFESTYLE

Premiera PLAYCHANGE w METAVERSE, sklepu marki UNITED COLORS OF BENETTON

Pinterest LinkedIn Tumblr

United Colors of Benetton ma swój debiut w Metaverse. Marka ta, poprzez platformę Roblox, wiąże świat wirtualny z realnym, za pośrednictwem PlayChange – swojego nowego, kreatywnego sklepu, skierowanego szczególnie do młodych ludzi.

Sklep PlayChange zaczerpnął swoją nazwę od kampanii, mającej miejsce w trakcie Tygodnia Mody w Mediolanie w 2022 roku. Podobnie jak sklep na Corso Vittorio Emanuele, PlayChange również posiada minimalistyczny, wyrafinowany styl. Różowy „total look” sklepu doskonale podkreśla kolorystykę ubrań Benetton.

PlayChange pozwala na odkrycie kultowych ubrań z kolekcji SS22 oraz poznawanie otoczenia poprzez trzy różne portale:

  • Pink it! – gra, w której zadaniem jest pokolorować sylwetki, przypominające owce,
  • Zielona przygoda lesie, w której celem jest uniknięcie pszczół,
  • Wyścig na pustyni, polegający na podążaniu za barwnymi logotypami

Wygraną w grze jest wirtualna karta, umożliwiająca przedostanie się do stacjonarnego sklepu United Colors of Benetton i skorzystanie ze zniżki w sklepie w Metaverse.

Eksperymentujemy, z rozproszonym modelem omnichannel, który wzmacnia fizyczne doświadczenie zakupowe nowym, całkowicie wirtualnym, tworząc cyrkularność świata fizycznego” mówi Antonio Patrissi, Chief Digital Officer Grupy Benetton. „Benetton zawsze był pionierską marką, zdolną do przewidywania czasów i trendów. Naszym celem jest być pierwszymi, którzy odkryją możliwości zaangażowania, jakie oferuje nowa technologia, przybliżając nas coraz bardziej do nawyków konsumpcyjnych i wizji świata mody, jak i handlu detalicznego, jaką mają młode pokolenia.”

Podczas uruchomienia PlayChange obecne będą znane osobistości ze świata gier oraz stylu życia. Narratorzy sklepu Benetton w Metaverse to Luca Vezil, entuzjasta mody, technologii i fotografii; influencerka TikTok i kreatorka mody Gloria Schito, która ulokowała swoją pasję do mody w Metaverse, oraz Surry, Salvatore Cinquegrana – rozpoczynał od gier komputerowych, a z powodzeniem zaistniał w świecie lifestyle’u, podróży i mody. Ponadto, streamerzy i gracze będą aktywnie brać udział w inicjatywie na Twitchu, grając w trzech światach Playchange.

benetton.com
instagram.com/benetton
facebook.com/benetton
youtube.com/benetton
pinterest.it/benetton

Napisz komentarz