Tinder Swindler to bijący rekordy popularności na Netflixie dokument, który jaskrawo naświetla problem zagrożeń wiążących się z randkowaniem w sieci. Czy zatem warto randkować w sieci i jak uchronić się niebezpieczeństwem?

PORTALE RANDKOWE

W dzisiejszych czasach już prawnie nikt nie korzysta z tradycyjnych biur matrymonialnych – zastąpiły je niezwykle popularne serwisy randkowe, takie jak Tinder, Badoo i inne. Portale randkowe posiadają sporo plusów – to wygodna i łatwa forma poznawania nowych ludzi. Kilka kliknięć myszką i już jesteśmy połączeni z tysiącami osób, szukających jak my, drugiej połówki.

Aby jednak randkowanie to było dla nas bezpieczne, niezbędne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad.

TINDER SWINDLER CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ

REGULAMIN

Rejestrując się w jakimkolwiek serwisie randkowym należy koniecznie zapoznać się z jego regulaminem. Niektóre portale zawierają również poradniki, w których zawarte są cenne porady, dotyczące m.in. bezpieczeństwa w sieci. Informacje te są niezbędne i mogą pomóc uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

WIZERUNEK W SIECI

Prezentując swój profil w sieci, zadbaj o swój wizerunek. Internet, a co się z nim wiąże, fizyczny dystans, daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Tymczasem występujesz publicznie, dlatego niezbędne jest zachowanie zasad i norm społecznych.

Pamiętaj, w Internecie nie jesteśmy anonimowi – na portale randkowe zagląda wielu ludzi, w każdej chwili twój profil może zobaczyć twój rodzic, sąsiad lub pracodawca.

DANE OSOBOWE

Bezpieczeństwo wrażliwych danych to podstawa, dlatego nigdy nie ujawniaj do publicznej wiadomości takich danych jak nazwisko, dokładny adres, miejsce pracy itd. Najbezpieczniej jest występować pod pseudonimem.

BEZPIECZEŃSTWO

Zadbanie o swoje bezpieczeństwo emocjonalne, fizyczne i finansowe to priorytet – pozwoli Ci uniknąć takich sytuacji jak te pokazane w The Tinder Swindler.

Po pierwsze, staraj się nie przedłużać w nieskończoność wirtualnych znajomości, najlepiej jak najszybciej zrewiduj je w realu. Pomoże to skutecznie pozbyć się wszelkich złudzeń, stworzonych przez snute w wirtualnym świecie fantazje.

Po drugie, spotykając się w realu, musisz zachować wszelkie środki ostrożności. Tak więc unikaj randek w ustronnych miejscach. W żadnym wypadku nie zgadzaj się na żadne dłuższe, wspólne wyjazdy, jak np. weekend we dwoje. Nie daj się też skusić bogactwu, może być tylko sprytnie pozorowane. Spokojnie, na to wszystko przyjdzie czas, gdy druga osoba okaże się godna zaufania.

Aby maksymalnie zadbać o swoje bezpieczeństwo poinformuj jakąś zaufaną osobę, kolegę, mamę lub przyjaciółkę, gdzie i z kim wychodzisz, na jak długo i utrzymuj z tą osobą sporadyczny kontakt w czasie randki. Po zakończeniu spotkania – daj znać, że jesteś bezpieczna w domu.

JAK PRZYCIĄGNĄĆ WARTOŚCIOWĄ OSOBĘ?

Jak osiągnąć wymarzony rezultat i zwrócić na siebie uwagę wartościowych ludzi? Portale randkowe to wiele tysięcy profili i Twoja prezentacja musi skutecznie przyciągać uwagę oglądających.

PO PIERWSZE – ZDJĘCIE

Bardzo ważnym elementem profilu jest dobre, najlepiej profesjonalne zdjęcie. Warto zainwestować w fotografa, który uwydatni Twoje zalety i zadba o artystyczną oprawę. Słabej jakości zdjęcie, zdjęcia w negliżu, z toaletą w tle, selfie z filtrem – wszystko to nie jest w dobrym tonie.

Robiąc samodzielnie zdjęcie pamiętaj o naturalnym uśmiechu – nic tak nie przyciąga ludzi jak serdeczny i ciepły uśmiech.

PO DRUGIE – OPIS

Postaw na dokładny, staranny opis. Im więcej informacji zamieścisz o sobie w profilu, tym większa jest szansa, że odezwą się do ciebie ci, którzy szukają kogoś właśnie takiego jak Ty. Napisz więc czym się interesujesz, co jest dla ciebie ważne, w jakim jesteś wieku, jakiego rodzaju relacją jesteś zainteresowana.

Pisząc o sobie, bądź szczera, jednak unikaj mocnych sformułowań. Nie naśladuj innych wpisów,
Informacje te znacznie ograniczą ilość rozczarowujących, nietrafionych znajomości.

The Tinder Swindler warto obejrzeć również z innego powodu, zahacza bowiem o takie kwestie jak narcyzm, manipulacje, stalking. Jest to doskonałe studium przypadku nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn, wyraziście uświadamia pajęczynę kłamstw, jaką potrafi zastawić sprytny manipulant.

tinder swindler ogrody piękna

Napisz komentarz