Jesień to czas, gdy dobra maseczka na twarz powinna zostać na stałe włączona do Twojego programu pielęgnacji. Kapryśna aura oraz suche powietrze w pomieszczeniach wywierają niekorzystny wpływ na stan Twojej urody. Skóra staje się przesuszona, może dokuczać nieprzyjemny świąd lub silne napięcie skóry. Jeśli stan ten utrzymuje się długo, cera traci swój letni, świeży koloryt. Co gorsza, pojawiają się liczne zmarszczki a bruzdy ulegają pogłębieniu. Jak temu zapobiec?

Maseczka na twarz: podstawa jesiennej pielęgnacji

Aby w okresie jesienno zimowym utrzymać swoją skórę w dobrej kondycji, należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się własnym pielęgnacyjnym nawykom. Na codzienny rytuał pielęgnacji powinny składać się cztery etapy: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie + ochrona. Każdy z tych elementów wymaga użycia dobrych, odpowiednich dla swojej cery kosmetyków.

Ale dobre kosmetyki to nie wszystko: nawilżająca maseczka na twarz dogłębnie nawilży Twoją skórę i przywróci utracony, zdrowy koloryt.

Warto również pamiętać o przykręceniu grzejnika w sypialni – optymalna temperatura oscyluje w graniach 18 stopni – oraz o regularnym piciu wody. Jest to korzystne zarówno dla Twojego zdrowia, jak i dla Twojej urody!

Nawilżająca maseczka na twarz

Jednym z najlepszych kosmetyków, jakie dała nam matka natura, jest mleko: wywiera niezwykle korzystny wpływ na urodę. Korzyści z zastosowania mleka w kosmetyce są niezliczone – i często niedoceniane! Maseczka z mleka dobrze nawilża skórę oraz pozostawia ją miękką i jedwabistą w dotyku. Ma działanie złuszczające, głęboko oczyszcza gruczoły łojowe i pomaga pozbyć się zaskórników – efekt widoczny często już po pierwszym użyciu.

Kleopatra dobrze wiedziała co robi 😉

Maseczka na twarz z awokado i mleka

Połączone oddziaływanie mleka i awokado czyni z tej maseczki doskonały zabieg dla skóry suchej, napiętej, dojrzałej lub zmęczonej. Posiada super odżywcze właściwości: to istny booster młodości! Zawarty w maseczce kwas mlekowy delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka, a dodatek awokado nawilża skórę, regeneruje i głęboko ją odżywia. Maseczka nadaje skórze promienisty wygląd i likwiduje wszelkie objawy zmęczenia. Mleczna maseczka na twarz z awokado jest odpowiednia dla każdego typu cery.

Jest niezawodna: po prostu musisz spróbować!

  • Łyżka mleka
  • ¼ awokado

Awokado umieść w miseczce i starannie rozgnieć widelcem na gładką masę. Dodaj mleko i wymieszaj – maseczka powinna mieć konsystencję gęstej pasty. Nałóż maseczkę grubą warstwą na twarz, szyję i dekolt i pozostaw na 15 – 20 minut. Spłucz letnią wodą.

Maseczka na twarz z płatkami owsianymi, mlekiem i miodem

Ta maseczka to kombo najlepszych składników odżywczych przeznaczona do każdego typu cery. Połączone działanie mleka, miodu i płatków owsianych delikatnie lecz skutecznie złuszcza naskórek i pozostawia skórę gładką, miękką i wspaniale odświeżoną. To świetny zabieg oczyszczający, nie tylko dla cery tłustej, ale i również dla cery suchej. Dodatkowo ta maseczka na twarz posiada ujędrniające właściwości, a wiec świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji cery dojrzałej i zmęczonej.

  • 1 łyżka mleka
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka płatków owsianych

Wszystkie składniki połącz i wymieszaj starannie. Płatki owsiane warto wcześnie j zmielić w młynku do kawy na mąkę owsianą – dzięki temu maseczka zyska konsystencję gładkiej pasty, którą łatwo będzie nałożyć na twarz. Maseczkę pozostaw na skórze przez około 15 minut.

Maseczka na twarz z mlekiem, kurkumą i cytryną

Wspaniały nawilżająco-oczyszczający zabieg dla cery tłustej, trądzikowej i dojrzałej. Doskonale oczyszcza gruczoły łojowe skóry, przywraca jej prawidłowe, kwaśne pH i ujędrnia ją.

Ta maseczka na twarz posiada trzy składniki o potężnych właściwościach pielęgnacyjnych. Przepełniona antyoksydantami zawartymi w kurkumie działa silnie przeciwzapalnie i odmładzająco. Maseczka reguluje prace gruczołów łojowych i intensywnie złuszcza naskórek. Jest niezastąpiona w przypadku nadmiernie przetłuszczającej się skóry, która w okresie zimowym może ulegać odwodnieniu.

  • 1 łyżka mleka
  • ½ łyżki soku z cytryny
  • Szczypta kurkumy

Połącz wszystkie składniki maseczki i nałóż ją na skórę. Po 15 minutach zmyj maseczkę letnia wodą i ulubionym kosmetykiem do mycia twarzy.

Krem nawilżający: dobre nawyki

Aby krem nawilżający miał szansę w pełni rozwinąć swój potencjał, warto nakładać go na lekko wilgotną skórę, np. natychmiast po umyciu twarzy lub, jeszcze lepiej, po rozpyleniu na skórze delikatnej mgiełki. Idealnie nadają się do tego celu hydrolaty, toniki, wody micelarne. Utworzona dzięki temu na skórze emulsja lepiej zatrzyma wodę w naskórku. Spróbuj, a poczujesz różnicę!

Komentarze są wyłączone