Jak przestać myśleć i zacząć działać?

Na co masz wpływ?

Jeżeli myślisz i wierzysz, że coś możesz zrobić – masz rację. Tak samo masz rację, kiedy myślisz, że czegoś nie możesz zrobić – wszystko zaczyna się w twojej głowie. Twoje myśli oddziałują na twoje życie.

Steve Jobs odniósł sukces ponieważ wierzył, że go osiągnie. Nieważne jaki jest cel, nie musi on od razu oznaczać zostania milionerem. To odpowiednie nastawienie jest kluczem. Niezbędne jest podejście rozwojowe, a porażki są nieodłącznym elementem osiągnięcia czegokolwiek w życiu. W każdej sytuacji, niezależnie jak beznadziejna się wydaje, należy szukać pozytywów.

Oczywiście samo powtarzanie sobie, aby być optymistą, nic nie da. Do tego potrzebne jest jeszcze działanie.

Jak przestać myśleć?

Jak zacząć działać i zatrzymać gonitwę zapętlonych myśli, które trzymają cię w miejscu?

Rozpoczęcie dnia od praktykowania wdzięczności to dobry rodzaj terapii i nabycia w sobie nawyku zaczynania dnia od pozytywnych myśli.

Wieczorami natomiast dobrze jest medytować. Pozwala to się wyciszyć i lepiej spać, a wiadomo nie od dziś, że odpowiednia ilość snu pomaga pozbyć się stresu i przemęczenia.

Dobrze jest też skupić się na sobie i swoich celach, co nie jest łatwe w dzisiejszym świecie przesyconym nadmiarem informacji. Bardzo łatwo osiągnąć zniechęcenie kiedy osiąga się cele innych osób. Niekoniecznie to, co robią inni, jest dobre dla nas i nas interesuje. Na przykład otwierając własną firmę powinniśmy się skupić na tym, w czym jesteśmy dobrzy i co nas interesuje a nie koniecznie to, co jest teraz najbardziej popularne. W ostatecznych rozrachunku może się okazać, że to przedsiębiorstwo zacznie nas męczyć i irytować.

Dlatego warto się nad tym zastanowić i przede wszystkim wyciszyć w sobie głos mówiący „jak zareagują inni”. Czy naprawdę ważne jest co powiedzą inni jeżeli ciebie to uszczęśliwia?

Nie bój się… bać!

Jak przestać myśleć i tworzyć przerażające, produkujące lęk scenariusze? Już samo czytanie o robieniu tego, czego się boimy, może przerazić i zniechęcić. Strach ma tutaj kluczowe znaczenie. Boimy się najczęściej tego, co nieznane.

Czy jednak da się odnieść zwycięstwo bez ryzyka? Nie da się. Dlatego właśnie trzeba uciszyć w sobie te wszystkie obawy.

Najczęściej martwimy się o pieniądze, opinię innych ludzi bo przecież możemy nie dać rady. A co jeżeli dasz radę? To również przeraża, prawda? Niestety, ale wszelkiego rodzaju wątpliwości zabijają marzenia.

Jeżeli brak ci jakichkolwiek umiejętności, to zanim popadniemy w marazm, lepiej jest je zdefiniować. Wszystkiego można się nauczyć. Wystarczy zrobić pierwszy krok. Zapisać plan działania, wykonać telefon, poczytać opinie ekspertów, wytworzyć zdrowe nawyki.

Potrzeba akceptacji

Każdy chce być akceptowany. Już jako małe dzieci szukamy we wszystkim aprobaty u rodziców, a kiedy ich rozczarujemy, czujemy się z tym źle. Dlatego tak ciężko jest się nam wyzbyć tej cechy. Warto jednak nad tym pracować, ponieważ życie według opinii innych i tego co powiedzą, nie jest prawdziwe. Musimy zrozumieć, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie nas krytykować, niezależnie od tego jaką drogę wybierzemy.

Dlatego warto otaczać się ludźmi, którzy nas wspierają i w nas wierzą. Na jakimś etapie na pewno przyjdzie moment zwątpienia, może on się pojawić nie raz i nie dwa razy. Dzięki temu jest szansa, że coś się nauczymy i coś zrozumiemy.

Wartość pieniędzy

Ile człowiek by nie zarabiał to zawsze może być za mało. Każdy na pewno doświadczył tego, że kiedy zaczął więcej zarabiać to i zaczął więcej wydawać. ponieważ jego potrzeby się zwiększyły. Zamiast jednak tylko się tym zadręczać warto pomyśleć jak zaoszczędzić pieniądze albo jak dodatkowo zarobić, może w coś zainwestować?

Podejmując jakiekolwiek działanie, nie narazimy się na nudę, która dość często lubi się wkradać do naszego życia. A jak pojawia się nuda, to pojawia się również nadmierne myślenie.

A zatem, jak przestać myśleć? Najgorsze, co można zrobić, to osiągnąć stagnację i czekać, aż kto o coś nas poprosi i nas zauważy. Powinniśmy wychodzić ze swojej strefy komfortu, aby się rozwijać i samorealizować.

Czas na to aby stanąć przed lustrem i się sobie przyjrzeć. Po co zazdrościć innym, skoro sami możemy osiągnąć o wiele więcej? Wystarczy przestać koncentrować się na innych i wyłączyć na jakiś czas media społecznościowe. Ciągłe przeglądanie Instagrama i porównywanie się z innymi może zaszkodzić naszej psychice!

Nadmierne myślenie odziera nas z podejmowania dobrych decyzji, a wtedy rodzą się wątpliwości. Wystarczy dać sobie limit czasu na podjęcie decyzji. Tak jak w pracy, mamy jakiś określony czas na wykonanie zadania, tak samo zacznijmy traktować nasze wątpliwości. Działanie jest o wiele produktywniejsze, nawet jeśli okaże się, że decyzja nie była dobra!

Napisz komentarz