Zioła uspokajające i łagodzące napięcie nerwowe, rozluźniające ciało i umysł, to doskonały wybór, gdy poszukujemy bezpiecznych i naturalnych rozwiązań.

POTĘGA NATURY

Natura kryje w sobie potężny potencjał leczniczy – wiele spośród właściwości ziół wciąż pozostaje nieznanych – i często zwracamy się do niej dopiero wtedy, gdy zawodzą tradycyjne metody.

Warto jednak na zaprosić ją na stałe do swojego życia – zioła, stosowane z umiarem, pozbawione są groźnych skutków ubocznych i nie uzależniają. Co więcej, wspierają naturalne zdolności obronne organizmu i co za tym idzie, wywierają dobroczynny wpływ na układ nerwowy.

JAK DZIAŁAJĄ ZIOŁA?

Zioła uspokajające to skuteczna metoda obniżenia napięcia nerwowego pod warunkiem, że stosujemy je regularnie – ziołolecznictwo opiera się na długotrwałym przyjmowaniu ziół. Działają łagodnie, lecz skutecznie, wyraźnie obniżają napięcie nerwowe i pozwalają lepiej znosić wyzwania dnia codziennego.

ZIOŁA USPOKAJAJĄCE

Zioła użyte w poniższych mieszankach posiadają właściwości uspokajające, przeciwskurczowe i nasenne. Polecane są w stanach nadmiernego pobudzenia nerwowego, oraz przy bezsenności – pozwolą na głęboki, nieprzerwany nocny wypoczynek.

Doskonale sprawdzą się również w zespole napięcia przedmiesiączkowego, przy menopauzie i w zaburzeniach okresu dojrzewania. Warto co jakiś czas zmieniać mieszanki ziołowe, aby wybrać te najlepsze dla siebie.

Ponieważ zioła mogą wchodzić w interakcję z przyjmowanymi lekami, przed ich zastosowaniem należy zawsze skonsultować się z lekarzem!

Sposób przygotowania: 1 łyżkę mieszanki ziołowej zalewamy szklanką wrzątku, przykrywamy i odstawiamy do naciągnięcia.

Jak stosować? W stanach silnego pobudzenia nerwowego herbatkę pijemy dwa, trzy razy dziennie, przy bezsenności – na godzinę przed udaniem się do łóżka.

zioła uspokajające ogrody piękna

HERBATKA USPOKAJAJĄCA

  • Melisa, lawenda, mięta, dziurawiec, korzeń waleriany

Mieszanka ta zawiera kompozycję ziół o delikatnie uspokajającym działaniu, herbatka pomaga się odprężyć, doskonale relaksuje i wycisza wzburzone myśli.

HERBATKA NASENNA

  • Melisa, rumianek, szyszki chmielu, jemioła, korzeń arcydzięgla, korzeń waleriany

Receptura tej mieszanki zawiera zioła silnie uspokajające, dlatego nie powinna być stosowana w ciągu dnia, gdy istnieje konieczność prowadzenia samochodu. Dobrze sprawdzi się przy bezsenności – doskonale odpręża i zapewnia głęboki, zdrowy sen.

ŁAGODNA HERBATKA USPOKAJAJĄCA

  • Lawenda, melisa, rumianek, chmiel

Herbatka działa bardzo łagodnie, dlatego jest polecana również dla dzieci – aby była smaczna, po przestygnięciu możemy posłodzić ją miodem. Herbatka nie tylko relaksuje, odpręża i pomaga zasnąć, ale i skutecznie poprawia apetyt.

Napisz komentarz