Dzień Ziemi 2022 pozwala nam pamiętać o tym, jak cenne jest inwestowanie w dobrostan naszej planety. Lee Jeans prezentuje wiele inicjatyw i innowacji, opracowanych właśnie z tą myślą.

Lee Jeans pragnie, aby wpływ na środowisko był coraz mniejszy i z tego powodu wprowadził szeroki wachlarz barwników pochodzenia naturalnego. Gwarantują one piękną, wyrafinowaną kolorystykę i pochodzą wprost z natury. W kolekcji znajdziemy kamienno beżowe, rdzawe odcienie roślin i kwiatów, złoty blask minerałów, oraz niebielony kolor ecry, który został nową, naturalną barwą, uzupełniającą denimowe niebieskości.

Dzień Ziemi ogrody piękna

FOR A WORLD THAT WORKS

Lee Jeans włącza do produkcji coraz więcej konopi, która jest wspaniałym, naturalnym, ekologicznym materiałem – nie zużywa dużo wody, jest odporna na szkodniki, rośnie błyskawicznie i do tego odżywia glebę. Planowane jest wykorzystanie nie mniej niż 20% przędzy konopnej w bawełniano-konopnych mieszankach.

Lee Jeans ogranicza zużycie wody i redukuje ilość odpadów na wszystkie dostępne sposoby. Stosowana  technologia farbowania Indigood wyraźnie zmniejsza, a często zupełnie wyklucza konieczność używania wody do barwienia denimu. Wszystkie te działania to część programu Lee Jeans, pod tytułem For a World That Works™, mającego na celu przyłożenie się odnowy naszej planety.

Lee Jeans współpracuje z twórcami o podobnej misji – w tym sezonie z Zinnią Kumar, modelką i aktywistką, dbającą o lepszy świat. Wg Kumar: „Lee to marka z tradycjami, która ma zrównoważony rozwój wpisany w swoje DNA”.

NIE TYLKO NA DZIEŃ ZIEMI

Plany Lee Jeans związane ze zmniejszaniem wpływu na środowisko nie dotyczą wyłącznie Dnia Ziemi – to plany długofalowe. Nawet w obliczu światowych trudności Lee Jeans deklaruje, że w każdym sezonie będzie zwiększać produkty i rozwiązania, które jedynie w minimalnym stopniu wpływają na przyrodę.

Ponadto, do roku 2025 będzie wykorzystywać: ponad 50% materiałów ze zrównoważonych źródeł, 100% bawełny z recyklingu lub uprawy przyjaznej środowisku, zużywać 100% energii odnawialnej, koniecznej do zasilania obiektów.

 

Napisz komentarz