Właściwe akwarium jest niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia Twojego zwierzęcia. Musi ono spełniać kilka ważnych warunków.

AKWARIUM DLA ŻÓŁWIA: NAJLEPSZE WARUNKI

Terrarium musi być dwa razy dłuższe od żółwia – powinno więc mieć od 100 do 120 cm długości. Światło pochodzi ze świetlówki, która dostarcza odpowiednią ilość promieniowania UVB, które przekształca się w witaminę D3 i pomaga Twojemu pupilowi prawidłowo przyswajać wapń. Są one mniej narażone na deformacje skorupy i złamania.

Terrarium zawiera wbudowaną lampę grzewczą, którą można regulować z zewnątrz obudowy i która zapewni Twojemu pupilowi przyjemne i ciepłe ciepło.

Do zestawu dołączamy także kilka akcesoriów, takich jak miska na pokarm i sztuczne rośliny, więc nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na rzeczy, które i tak musisz mieć. Teraz możesz mieć pewność, że Twój maluch będzie bezpieczny i szczęśliwy w swoim nowym, przytulnym domu!

Terrarium musi mieć podłogę wykonaną z piasku, podłoża zalecanego dla tego gatunku. Ważne jest, aby żółw miał wystarczająco dużo miejsca, aby mógł się swobodnie obracać i ćwiczyć.

Ponadto konieczne jest zapewnienie niższej i wyższej temperatury w dwóch częściach akwarium (przeciwległych do siebie), zwłaszcza w zimnych porach roku. Podstawą wyposażenia akwarium dla żółwi jest duże akwarium, lampy grzewcze i UV, dużo mchu i duży zbiornik wodny. Dodatkowe wyposażenie będzie zależało od rodzaju wybranego żółwia.

akwarium dla żółwia ogrody piękna

Żółwie lądowe to fascynujące stworzenia, ale mają bardzo specyficzne wymagania, jeśli chodzi o środowisko, w którym żyją. Jeśli marzysz o żółwiu lądowym, wybierz między innymi żółwia stepowego, który osiąga długość 20 centymetrów. Jeśli chcesz zapewnić warunki dla żółwia wodnego, kup żółwia chińskiego, który osiąga maksymalnie 15 centymetrów długości.

Bez względu na to, jakiego wyboru dokonasz, musisz trzymać się pewnych kryteriów, jeśli chcesz, aby Twoje zwierzę żyło długo i zdrowo. Zbuduj dom dla swojego żółwia domowego, zapewniając mu świeżą i czystą wodę. To akwarium jest doskonałym środowiskiem dla żółwi w początkowym, średnim i zaawansowanym stadium życia.

akwarium dla żółwia ogrody piękna

Żółw w domu – o czym pamiętać? 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup żółwia, pierwszą rzeczą, którą musisz obliczyć, jest kwota, jaką wydasz na jego utrzymanie. Oprócz pokarmu i witamin, koniecznie musisz zapewnić mu miejsce, w którym będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Akwarium z żółwiem zapewni Twojemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje: bezpieczeństwo, komfort i źródło radości dla całej Twojej rodziny.

Akwarium z żółwiem to rzecz wymagająca, nie ma co do tego wątpliwości. Ale jeśli zapewnisz swojemu przyjacielowi gadowi wszystkie podstawowe warunki, z pewnością odwdzięczy Ci się pięknymi kolorami i ciekawym trybem życia. I nie obawiaj się, że Twój pupil będzie się nudził! Żółwie rosną, więc szybko przerastają akwaria.

Wszystkie modele żółwi ozdobnych można podzielić na kilka rodzajów, które żyją tylko pod wodą, albo zarówno w wodzie, jak i na lądzie, albo tylko na ziemi. Wybierając żółwia, należy więc pamiętać, że będzie on wymagał terrarium (akwarium). Im większy gad, tym więcej miejsca potrzebuje. Jeśli marzysz o żółwiu lądowym, wybierz m.in. żółwia stepowego. Jeśli chcesz zapewnić żółwiowi wodnemu odpowiednie warunki, kup żółwia chińskiego, którego maksymalna długość wynosi 15 centymetrów.

Zanim kupisz żółwia, musisz spełnić kilka wymagań. Aby gad był szczęśliwy, zbiornik musi mieć co najmniej 100 cm długości. W przypadku żółwi wodnych konieczny jest także dodatkowy zbiornik ze stałym dostępem do wody. Aby zapewnić żółwiowi komfortowe warunki, należy zapewnić mu odpowiednią temperaturę i wilgotność, a także odpowiednie podłoże, które nie tylko przyczyni się do zwiększenia poziomu wilgotności, ale także pomoże w procesie hibernacji żółwia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem akwarystycznym https://www.aquariumrawa.pl

Napisz komentarz