Peeling do twarzy i ciała to kosmetyk niezbędny w każdej kosmetyczce – regularne złuszczanie naskórka pozwala zachować gładkość cery i piękny, jednolity koloryt, przyspiesza proces odnowy komórek skóry i wzmacnia działanie kosmetyków pielęgnacyjnych.
DLACZEGO PEELING JEST WAŻNY?
Regularny, wykonywany 1 raz w tygodniu peeling to podstawa każdego programu pielęgnacji urody.
Dlaczego to takie ważne? Cykl odnowy naskórka trwa około 4 tygodni – co miesiąc na najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka – warstwie rogowej – gromadzą się obumarłe komórki. Zbyt duże nagromadzenie tych komórek powoduje, że skóra staje się szara, ma nieładny, ziemisty koloryt, jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Mogą pojawić się przebarwienia, zaskórniki i krosty.
I tu z pomocą przychodzi peeling – skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, powodując, że skóra staje się zdrowa, gładka i jędrna, a także lepiej przyjmuje składniki aktywne, zawarte w kosmetykach.
Poniżej znajdziesz kilka najlepszych przepisów na wygładzające peelingi do twarzy i ciała, składające się z naturalnych, przyjaznych urodzie składników.
PEELING DO TWARZY I CIAŁA Z ZIARNAMI ZBÓŻ
Zboża znakomicie nadają się jako składniki na peeling do twarzy i całego ciała, dla wszystkich typów cery. Peeling zbożowy jest ultra łagodny dla skóry, posiada doskonałe właściwości oczyszczające, skutecznie wygładza, odżywia i ujędrnia skórę.
- Peeling owsiany – znakomicie oczyszcza skórę, poleca się go używać do codziennego oczyszczania każdego typu cery. Polecamy wybór płatków pełnoziarnistych, sporządzonych z całego ziarna.
- Peeling jęczmienny – uznany przez nasze babcie produkt o działaniu upiększającym i wygładzającym.
- Peeling z zarodków pszenicy – bogaty w witaminy i białka, bardzo łagodny dla skóry – łagodzi wszelkie podrażnienia, działa leczniczo i kojąco. Idealny w pielęgnacji bardzo wrażliwej, suchej skóry.
Jak przygotować peeling do twarzy ze zbóż?
- Kilka łyżek wybranych zbóż, lub ich mix-u – płatków owsianych, jęczmienia lub zarodków pszenicy
- Ciepła woda, hydrolat ziołowy lub mocny napar ziołowy
Ziarna miksujemy w młynku na kawę na gładki proszek i przesypujemy do czystego, szczelnie zamykanego pojemniczka – dzięki temu peeling możemy przechowywać przez czas nieograniczony i będzie zawsze pod ręką.
1 – 2 łyżeczki peelingu mieszamy z podobną ilością wody (lub hydrolatu) na gładką masę, tak, aby otrzymać konsystencję pasty. Peeling nakładamy na wilgotną twarz, wcierając go delikatnie w skórę. Spłukujemy letnią wodą.
Peeling możemy również zastosować na całe ciało – wspaniale odżywi, wygładzi i ujędrni skórę!
PEELING ORZECHOWY
Peeling z orzechów to doskonały zabieg pielęgnacyjny dla skóry suchej, dojrzałej, wymagającej intensywnej pielęgnacji i odnowy. Orzechy są bogate w naturalne, cenne olejki, dzięki którym skóra staje się nawilżona, gładka i jędrna, nabiera miękkości i pięknego blasku.
Orzechowy peeling do twarzy jest nieco gruboziarnisty, dlatego powinien być ostrożnie stosowany na twarzy, choć nie warto z niego całkiem rezygnować – bogactwo składników aktywnych głęboko odżywia skórę – peeling działa odmładzająco, ujędrnia skórę, napina ją i wygładza drobne zmarszczki.
Peeling znakomicie sprawdza się w pielęgnacji ciała – intensywnie odżywia skórę, wygładza szorstkie miejsca, przywraca utraconą jędrność.
- Łyżeczka zmielonych orzechów laskowych, włoskich lub migdałów
- Łyżka ulubionego żelu lub mleczka do twarzy
- Łyżeczka miodu (opcjonalnie)
Podane składniki umieszczamy w miseczce i starannie mieszamy (orzechy warto zmielić w większej ilości i przechowywać w szczelnie zamykanym pojemniku). Nakładamy na wilgotna skórę twarzy i ciała, wykonując delikatne, koliste ruchy. Starannie spłukujemy letnia wodą.
PEELING CUKROWY DO CIAŁA
Peeling cukrowy to naturalny, gruboziarnisty produkt wygładzający do ciała. Doskonale zmiękcza skórę – drobinki cukru delikatnie, lecz skutecznie likwidują martwe komórki naskórka. Przeznaczony jest do intensywnej pielęgnacji całego ciała.
- Pół szklanki brązowego cukru
- Kilka łyżek oleju słonecznikowego lub innego delikatnego oleju roślinnego (najlepiej działa naturalny, zimnotłoczony olej roślinny – to bogactwo substancji aktywnych, które znakomicie działają na skórę!)
- Kilka kropli ulubionego olejku eterycznego (np. lawendowy, z drzewa herbacianego, różany itd.)
Podane składniki umieszczamy w misce i łączymy ze sobą. Peeling nakładamy na wilgotną skórę całego ciała, np. po prysznicu i przez kilka minut wykonujemy delikatny masaż. Spłukujemy letnią wodą i osuszamy ciało, delikatnie przykładając ręcznik do skóry (uwaga, nie należy trzeć skóry ręcznikiem, aby nie usunąć delikatnej warstwy olejku!)
Po peelingu nie jest konieczne zastosowanie kosmetyków nawilżających – zabieg głęboko nawilża skórę i delikatnie ją natłuszcza, dzięki czemu całe ciało staje się miękkie i jedwabiście gładkie, jak skóra niemowlęcia!