Mezoterapia na wyszczuplenie nóg to zabieg, który w szybkim czasie pozwala wygładzić i wyszczuplić nogi.

DLA KOGO ZABIEG MEZOTERAPII?

Czasami, nawet jeśli stosujemy ścisłą i zbilansowaną dietę i staramy się jak najwięcej schudnąć, niestety nie osiągamy oczekiwanych rezultatów. Istnieją części ciała, w których często występują obszary zlokalizowanego tłuszczu, którego bardzo trudno się pozbyć. Nie wspominając już o cellulicie, który z reguły nie idzie w parze z dobrymi nawykami żywieniowymi czy ćwiczeniami fizycznymi.

Być może rezultaty wszystkich Twoich wysiłków przyniosły częściowe efekty, ale może być i tak, że nie jesteś w pełni usatysfakcjonowana i chciałabyś pozbyć się tego miejscowego tłuszczu, który tak bardzo działa Ci na nerwy. Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię dalsza lektura – szczególnie polecany jest zabieg mezoterapii na wyszczuplanie nóg.

NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA NA WYSZCZUPLENIE NÓG?

Nazwa mezoterapia pochodzi od słowa mezoderma i jest znana jako technika medyczna już od 1952 roku. Mezoterapia na wyszczuplenie nóg to technika alternatywna do konwencjonalnej medycyny. Polega ona na wstrzykiwaniu aktywnych, korzystnych substancji w celu rozpuszczenia i rozbicia tkanki tłuszczowej.

Związki wykorzystywane w tej technice to między innymi:

  • kwas hialuronowy,
  • blasto-stymulina,
  • kofeina,
  • kolagen,
  • wyciąg z karczocha,
  • dimetyloaminoetanol,
  • L-karnityna,
  • pantenol
  • substancje homeopatyczne.

Każdy z nich zapewnia inne właściwości i korzyści dla różnych obszarów ciała.

Wstrzykiwane substancje są przenoszone za pomocą małych, nieprzerwanych nakłuć, a igła jest milimetrowa, więc prawie ich nie widać. Ponieważ jest to aplikacja powierzchowna, nakłucia nie będą głębokie ani bolesne. Co więcej, nie pozostawiają one blizn.

EFEKTY MEZOTERAPII

Tak jak mezoterapia pomoże Ci zredukować grubość ud, pośladków, łydek czy nawet kostek, tak samo możesz ją wykorzystać do walki z innymi problemami, takimi jak cellulit, zwiotczenie czy rozstępy. Właściwości substancji stosowanych w tej technice pomagają spalać tłuszcz, usuwać toksyny i regenerować tkankę skórną.

Tak jak mezoterapia eliminuje tłuszcz i pomaga stracić objętość, tak samo mówimy o doskonałym zabiegu korekcyjnym, który również modeluje sylwetkę. Aktywne składniki i wstrzykiwane cząsteczki powodują zwiększenie przepływu krwi w leczonym obszarze, co poprawia drenaż limfatyczny, rozpuszcza tłuszcz, usuwa tkankę łączną i sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i mniej zwiotczała.

PO ZABIEGU MEZOTERAPII

Warto wiedzieć, że mezoterapia na odchudzanie nóg zaczyna się w gabinecie, ale na tym się nie kończy. Po każdej sesji Twój organizm będzie kontynuował przyswajanie cząsteczek, które zostały wstrzyknięte. Tak więc, podczas gdy Ty będziesz prowadzić normalne życie, aktywne składniki będą nadal wykonywać swoją pracę, mobilizując miejscowy tłuszcz i eliminując go w naturalny sposób z moczem.

Efekty i korzyści mogą utrzymywać się przez tygodnie lub miesiące. Jest to czas, który upłynie od momentu otrzymania sesji do momentu, kiedy będzie potrzebna następna.

Należy wyjaśnić, że rezultaty nie będą natychmiastowe, jak to może mieć miejsce na przykład w przypadku liposukcji. Będziesz musiała być cierpliwa i pozwolić, aby czas pokazał Ci wyniki.

Ponadto, aby leczenie było w 100% skuteczne, konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji. Podczas gdy czekasz na pierwsze rezultaty, będziesz jednak musiała przestrzegać serii wytycznych. Opierają się one zasadniczo na nabyciu zdrowych nawyków.

Po zabiegu mezoterapii niezwykle ważne będzie to, abyś piła dużo płynów, co pomoże Ci łatwiej i skuteczniej wyeliminować tłuszcz.

Oczywiście, należy również stosować zdrową, zbilansowaną dietę, uwzględniającą zapotrzebowanie na kalorie. Absurdem będzie dla Ciebie przeprowadzenie zalecanego zabiegu mezoterapii, a następnie jedzenie tego, na co masz ochotę, łącznie z niezdrowymi przekąskami i słodyczami, więc zapomnij o zaniedbywaniu diety i myśleniu, że aktywne składniki i molekuły wykonają całą pracę za Ciebie.

I, oczywiście, ćwiczenia również są niezbędne, sama mezoterapia na wyszczuplenie nóg cudów niestety nie zdziała.

Wreszcie, należy wiedzieć, że masowanie leczonego obszaru może być również niezwykle korzystne. Specjalista odpowiedzialny za przeprowadzenie zabiegu mezoterapii będzie w stanie udzielić Ci porady w tym zakresie, więc nie zapomnij go o to zapytać, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Napisz komentarz