URODA

Jak zapobiegać zmarszczkom? 7 kroków do młodej cery

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak zapobiegać zmarszczkom i cieszyć się młodzieńczym wyglądem przez długie lata? Pytanie to jest o tyle istotne, że pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już po 25. roku życia. Co więcej, zmarszczki szybciej powstają na skórze suchej, należy więc zadbać o to, by była ona w jak najlepszej kondycji.  To właściwa, codzienna pielęgnacja jest najlepszą i najskuteczniejszą prewencją przeciwzmarszczkową.

Jak zapobiegać zmarszczkom: wybór odpowiednich kosmetyków

Właściwa pielęgnacja przeciwzmarszczkowa obejmuje przede wszystkim codzienne nawilżanie, oczyszczanie, odżywianie skóry oraz stosowanie filtrów UV.

Pamiętajmy, aby wybierać kosmetyki adresowane do potrzeb naszej skóry i naszego przedziału wiekowego. Tylko w ten sposób możemy być pewne, że stosowane przez nas kosmetyki dostarczą skórze cennych składników nawilżających i odżywczych, stanowiąc skuteczną odpowiedź na jej wymagania.

Skóra sucha potrzebuje innego kosmetyku, niż skóra tłusta, czy mieszana. Zanim więc złapiemy za pierwszy z brzegu krem z drogeryjnej półki, koniecznie należy zapoznać się z opisem, co dany produkt faktycznie zawiera i czy jest właściwy dla naszej cery.

Właściwa pielęgnacja: demakijaż

Jak zapobiegać zmarszczkom i zachować jędrność skóry? Codzienny, staranny demakijaż to podstawa profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Tu warto dodać, że nigdy nie powinnyśmy kłaść się spać w makijażu! Nawet po hucznej imprezie pamiętajmy, aby zmyć makijaż i położyć się do łóżka z czystą cerą – taka zapobiegliwość naprawdę się opłaca!

Do codziennego oczyszczania cery i demakijażu wybierzmy delikatne dla skóry kosmetyki. Najlepsze produkty będą w swoim składzie posiadać, poza łagodną bazą myjącą, naturalne ekstrakty roślinne, które dodatkowo pielęgnują cerę.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, sięgnij po hypoalergiczne mleczko do demakijażu, którego formuła pozbawiona jest jakichkolwiek drażniących składników.

Codzienna konieczność: filtry przeciwsłoneczne

Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych to właściwie najlepsza odpowiedź na pytanie jak zapobiegać zmarszczkom. Aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry, należy przez cały rok chronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB – nie tylko latem!

Warto wybierać kosmetyki z wartością SPF na poziomie minimum 20, tylko taka bowiem skutecznie zabezpiecza przed fotostarzeniem.

Maseczki do twarzy: porcja witamin dla Twojej skóry

Odpowiednia dla naszej cery maseczka zadziała cuda – nie tylko dobrze ją nawodni, ale i dostarczy niezbędnych dla jej piękna i zdrowia witamin. Stosowanie maseczek przynajmniej 2 razy w tygodniu pomoże poprawić stan naszej skóry, jest też doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu.

Pielęgnacja nie kończy się na kremie!

Poza kremem mamy wiele innych możliwości pielęgnacji cery: skoncentrowane kosmetyki w formie serum, ampułki i perełki – wszystkie te produkty potrafią doskonale odświeżyć i zrewitalizować skórę. Aby przekonać się, jak zapobiegać zmarszczkom, nie bójmy się sięgać po różne formy kosmetyków. Krem to dla skóry jednak za mało, aby skutecznie zapobiegać starzeniu.

Jak zapobiegać zmarszczkom? Jak zwykle, dieta to podstawa

No właśnie. Odpowiednia dieta sprzyja nie tylko zdrowiu, ale i urodzie. Jeśli mamy problem z przyjmowaniem odpowiedniej ilości warzyw, warto zacząć od ograniczenia słodyczy i tłustych potraw oraz wypijania odpowiedniej ilości czystej wody.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Jeśli pragniemy zrobić coś ekstra dla siebie i swojej urody, warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Kosmetyczka doradzi nam jaki wybrać zabieg aby wygładzić i ujędrnić skórę. Do popularnych należą m.in. ultradźwięki i mezoterapia.

Jednakże najskuteczniejsza w profilaktyce przeciwzmarszczkowej pozostaje codzienna, troskliwa pielęgnacja – tej nie zastąpi żaden, nawet najdroższy zabieg.

Delikatne oczyszczanie cery, regularne nawilżanie i ochrona przed fotostarzeniem to najlepsze sposoby na zachowanie młodości. W trosce o urodę warto codziennie przeznaczyć czas na właściwą, odpowiadającą na potrzeby naszej skóry pielęgnację!

Komentarze są wyłączone