LIFESTYLE

Jak zarządzać czasem?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak zarządzać czasem? Pewnie nie raz zastanawiałaś się, jak to jest, że inni ludzie są tak idealnie zorganizowani i robią tyle ciekawych rzeczy w ciągu swojego życia.

JAK ZARZĄDZAĆ CZASEM?

Podczas gdy ty ledwo dajesz radę ogarnąć pracę i z trudem panujesz nad domowymi porządkami, inni uprawiają sporty, chodzą na kulturalne wydarzenia, spędzają cza z rodziną i pną się po szczeblach kariery. Jak zarządzać czasem tak skutecznie jak ludzie sukcesu?

Na szczęście jest na to sposób, a jest nim metoda, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Mowa o bullet journal.

BULLET JOURNAL

Czym właściwie jest Bullet Journal? Jest to w pełni spersonalizowany system organizacji. Jedyne czego potrzebujesz to długopis i zeszyt oraz pomysły, które kłębią się w twojej głowie.

Naukowcy udowodnili, że cele, które zostały zapisane, są o wiele częściej realizowane, niż te, które pozostają w naszej głowie, nigdzie niezapisane.

Od czego zacząć? Zacznij od tego, czego naprawdę chcesz, to ty bowiem tworzysz swój własny organizer. Możesz z niego zrobić listę celów do osiągnięcia, listę rzeczy do zrobienia lub listę zakupów. Od ciebie zależy, czy na jedną kartkę będzie przypadać jeden dzień czy jeden tydzień, tworzysz wszystko według twoich własnych potrzeb.

jak zarządzać czasem ogrody piękna

JAK PROWADZIĆ BULLET JOURNAL?

Jeśli wydaje ci się, że dalej nie do końca wiesz, jak zacząć i na czym polega, oto parę wskazówek:

  1. Stwórz własny klucz, system oznaczania, według którego będziesz tworzył plany, czyli ikonki odpowiadające danym notatkom. Dobrze jest zawrzeć takie rzeczy, jak np. zadanie do zrobienia, zadania wykonane, nadchodzące wydarzenia czy priorytety.
  2. Zrób plan nadchodzącego tygodnia i miesiąca oraz zapisz na nich czekające cię wydarzenia- widząc je w jednym miejscu, będziesz wiedział jak to wszystko zaplanować.
  3. Twórz! Zapisz swoje plany i cele, rzeczy, które musisz zrobić. Od ciebie zależy jak to będzie wyglądać.

Jeśli jesteś miłośnikiem organizacji i zastanawiasz się, jak urozmaicić swój planner, możesz do niego dodać tak zwany Habit Tracker- tabelka, w której zawrzesz codzienne zadania i każdego dnia będziesz przy nich stawiał haczyk. Możesz też dodać listę ulubionych potraw, książek do przeczytania czy miejsc do zwidzenia, jednym słowem, co tylko chcesz.

Metoda wydaje się być banalna, ale naprawdę działa, a świadczy o tym jej rosnąca popularność na całym świecie. Coraz więcej ludzi z niej korzysta, dzięki czemu osiągają oni swoje cele i stają się bardziej zorganizowani, a co za tym idzie, uczą się jak zarządzać czasem. Jeśli chcesz zrobić coś ze swoim życiem i zmienić je na lepsze, musisz tego spróbować!

Napisz komentarz

fifty six − fifty three =