FITNESS

Najlepsze rakiety tenisowe dla kobiet

Pinterest LinkedIn Tumblr

W ostatnich latach sport jakim jest tenis staje się coraz bardziej popularny. Wybierają go zarówno mężczyźni i kobiety, jak i dzieci oraz nastolatki.

Ta forma wysiłku fizycznego kojarzy się nie tylko z ruchem, odbijaniem piłki i fajną zabawą, ale też z elegancją, ciekawymi ubraniami i pewnego rodzaju spokojem, jaki zapewnia kort. Być może dlatego tenis jest tak często wybieranym sportem. Jednak aby zacząć trenować, potrzebujemy do tego odpowiedni sprzęt, w tym dobrą rakietę? W jaką najlepiej się zaopatrzyć? Jakie są najlepsze rakiety tenisowe dla kobiet?

Podstawowy sprzęt do tenisa

Na początku naszej drogi z tenisem śmiało można kupić lub wypożyczyć gorszej jakości sprzęt. Jednak jeśli na poważnie myślimy o swojej przygodzie z tym sportem, z pewnością potrzebne będą:

– rakieta – dobra rakieta to podstawa. Bez niej gra nie będzie mogła się odbyć. Warto dobrać taką, która będzie odpowiednia do naszej wagi i sylwetki.

– piłki – piłki to kolejna oczywistość jeśli chodzi o sprzęt do tenisa. Warto zaopatrzyć się w większą ich ilość, gdyż szybko się zużywają i tracą na sprężystości.

– strój do gry – tak naprawdę w tenisa można grać w jakimkolwiek sportowym ubraniu. Jednak aby podkreślić klimat i atmosferę na korcie, możesz kupić specjalne sukienki do gry w ulubionych kolorach i krojach.

– akcesoria – mogą to być na przykład kosze na piłki, bidony na koktajle i napoje, zimne bandaże czy krzesełka sędziowskie.

Jakie warunki powinna spełniać dobra rakieta tenisowa?

Aby wybrać najlepszą dla nas rakietę do tenisa, powinniśmy kierować się paroma kryteriami. Rakiety różnią się między sobą przede wszystkim szerokością ramy i gęstością strun. Cieńsza rama i gęstsze struny sprawdzą się bardziej doświadczonym graczom, za to ta szersza rama i „rzadsze” struny bardziej będą odpowiadać tym początkującym. Wbrew pozorom mniejsze rakiety wcale nie będą lepsze dla kobiet, ale są odpowiednie dla profesjonalnych graczy. Mniejsza rakieta to mniejsza powierzchnia, przez co gra może być trudniejsza.

Najlepsze rakiety tenisowe dla kobiet – ranking:

Mimo tych wszystkich informacji, dobranie odpowiedniej rakiety tenisowej nadal może sprawiać problemy. Poniżej zatem ranking najlepszych rakiet tenisowych dla kobiet:

4. Rakieta tenisowa o niskiej wadze dla początkujących

Rakiety tenisowe o niskiej wadze można znaleźć najczęściej w zwyczajnych sklepach sportowych. Nie muszą to być markowe modele, na początek wystarczy zwyczajna, prosta, niezbyt ciężka rakieta z długą rączką.

3. A może rakieta z supermarketu?

W popularnych supermarketach często można znaleźć dobrej jakości rakiety tenisowe w ofercie sezonowej. Warto na takie oferty polować, często taki sprzęt jest naprawdę dobrej jakości i w bardzo korzystnej cenie.

2. Zestaw tenisowy

Fajną opcją jest też kupienie zestawu dwóch rakiet i piłeczek. Często są takie dostępne w sklepach sportowych. Jest to bardzo opłacalna opcja, gdyż taki zestaw można kupić na pół z koleżanką, partnerem czy siostrą.

1. Markowy Wilson

Markowe rakiety Wilson to już kultowa i uważana za najlepszą marka sprzętu do tenisa. Wbrew pozorom nie jest bardzo droga i mogą sobie na nią pozwolić nawet amatorzy. Jakość zdecydowanie jest tego warta, a rakieta to dobra inwestycja i powinna starczyć na długi czas.

Tenis to przepiękny sport, który daje dużo frajdy, ale też pomaga zadbać o zdrowie i rzeźbi naszą sylwetkę. Jednak aby gra przebiegała bezproblemowo, należy wybrać i zakupić odpowiednią dla siebie rakietę. Powyższe informacje i ranking powinny znacznie pomóc i ułatwić taki wybór. Powodzenia!

Autor artykułu
Autorem artykułu jest Tennis & Country Club Hotel – nowoczesny hotel dla osób aktywnych zlokalizowany pod Krakowem.

Napisz komentarz

− two = six