KOSMETYKI

Jak ochronić włosy przed upałem, słońcem, słoną wodą?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak ochronić włosy przed słońcem? Mimo, że jaśniejsze refleksy na głowie są mile widzianą pamiątką z wakacji, są one w zasadzie skutkiem uszkodzeń, spowodowanych ekspozycją słoneczną.

Równie szkodliwy wpływ na kondycję włosów wywiera słona, morska woda oraz wysokie temperatury. Niestety, wiele osób zapomina o ochronie włosów przed szkodliwym wpływem różnych czynników środowiskowych.

Jak ochronić włosy przed słońcem?

Słońce to prawdziwy wróg pięknych włosów: ciepło rozchyla łuski włosów, powodując utratę lśniącego, gładkiego wyglądu, co więcej, umożliwia przenikanie w głąb włosów szkodliwego promieniowania UV. W efekcie następuje uszkodzenie warstwy korowej włosów, warstwy, która ma ma decydujące znaczenie dla ich wyglądu i kondycji. Uszkodzenie struktury włosów powoduje utratę nawilżenia, włosy stają się suche i łamliwe, tracą swój naturalny kolor.

Płowienie włosów na słońcu to wynik rozpadu melaniny – naturalnego barwnika, którego zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem UV. Podobny proces następuje w skórze, która, broniąc się przed słońcem, produkuje duże ilości melaniny, powodując powstanie opalenizny. Zrogowaciałe, martwe komórki włosów jednak nie mają tej zdolności i w efekcie włosy jaśnieją.

Równie niekorzystny wpływ na wygląd włosów wywiera wysoka temperatura i słona, morska woda – włosy tracą wilgoć, ulegają gwałtownemu przesuszeniu, stają się łamliwe i zniszczone.

Ratunek dla włosów

Aby więc zachować piękny wygląd włosów, na wakacje należy zabrać ze sobą odpowiednie produkty ochronne. W drogeriach dostępne są specjalne dermokosmetyki, chroniące włosy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, suche powietrze, wysoka temperatura, słona lub chlorowana woda, porywisty wiatr, klimatyzacja.

Przykładem są dermokosmetyki Dermena Sun Protect, które doskonale ochronią włosy, pielęgnują je, zapobiegną ich przesuszeniu i zatrzymają wilgoć. Zabezpieczone włosy nie ulegną płowieniu, zachowają blask, sprężystość i elastyczność. Kosmetyki zmniejszą puszenie się włosów, umożliwią rozczesywanie i stylizację.

Według dr Marzeny Wieczorkowskiej, dyrektor do spraw badań i rozwoju w łódzkiej firmie Pharmena:  Produkty Zawierają molekułę Regen 7, będącą pochodną witaminy PP, która poprawia mikrokrążenie skóry głowy oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Wzmacnia też mieszki włosowe, efektem czego jest lepsze ich odżywienie, wydłużenie cyklu życia włosów w fazie anagenu oraz szybszy wzrost.

Składniki, które warto znać!

Jeśli zależy ci na tym, jak ochronić włosy, sięgnij po odżywki jak i mgiełki do włosów.

Odżywka, poza molekułą Regen 7, zawiera takie składniki, jak ekstrakt z czerwonych wodorostów (działa wzmacniająco), hydrolizowane estry jojoba (naturalny filtr ochronny na włosach) oraz wyciągi z tamaryndowca, shikakai i kokosa (bogactwo antyoksydantów).

Lekka mgiełka ochronna, do użytku zarówno na mokro jak i na sucho – przed bezpośrednią ekspozycją na słońce, zawiera ekstrakty z wodorostów, kiełków pszenicy i owsa oraz sok z aloesu. Składniki te nawilżają włosy, działają fotoprotekcyjnie i antyoksydacyjnie.

Skuteczność kosmetyków potwierdzono w niezależnym laboratorium badawczym – są one bezpieczne dla skóry głowy, nie powodują podrażnień. Skutecznie chronią włosy i skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV  oraz innych szkodliwych czynników.

Napisz komentarz

ninety two − ninety one =