URODA

Jak idealnie pomalować usta?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak idealnie pomalować usta? W zależności od obranej techniki malowania ust, efekt wykonanego makijażu za każdym razem może być nieco inny.

 

Jak idealnie pomalować usta?

Warto uczyć się od najlepszych i wziąć pod uwagę porady doświadczonych wizażystek. To one wiedzą najlepiej, jak pomalować usta, by podkreślić ich piękno, a zamaskować w nich to wszystko, czego raczej nie chciałoby się pokazywać światu, a co wolałoby się ukryć.

Krok 1 – odtłuszczanie skóry

Wiele kobiet, tuż przed pomalowaniem ust, odruchowo smaruje je nawilżającą pomadką, ale jest to właśnie błąd, który sprawia, że ta pomadka dosłownie nie jest w stanie dobrze utrzymać się na skórze.

Wargi powinny zostać odtłuszczone. Należy doprowadzić do sytuacji, w której nie będą one pokryte nawet minimalną ilością tłustego filmu.

Jeżeli z natury są one dość tłuste, powinno się je odcisnąć na zwykłej bawełnianej chusteczce lub specjalnej matującej bibułce. Zasada jest taka, że usta, które mają zostać zaraz pomalowane, powinny mieć jak najbardziej suchą powierzchnię (choć, oczywiście, typowe suche skórki nie są mile widziane, dlatego im lepiej zapobiegać i regularnie wygładzać i nawilżać skórę ust).

Krok 2 – aplikacja primera

Kosmetyk ten nie jest jakoś szczególnie popularny w Polsce, ale mimo tego warto się do niego przekonać. Co robi? Otóż ma za zadanie przygotować dobrą bazę pod makijaż i doprowadzić do tego, by szminka do ust jeszcze lepiej utrzymała się na wargach i jeszcze lepiej na nich wyglądała, równomiernie je pokrywając.

Sposób użycia ma znaczenie. Bardzo ważne jest to, by po aplikacji primera poczekać przynajmniej jedną całą minutę z nałożeniem szminki do ust. Primer musi dobrze wchłonąć się w wargi i delikatnie z nich odparować (jest to kosmetyk na bazie wody).

Jeżeli natomiast nie chce się kupować specjalnie takiego produktu, śmiało można go zastąpić zwykłym korektorem albo po prostu primerem używanym pod cienie do oczu.

Jak idealnie pomalować usta ogrody piękna``

Krok 3 – wybór konturówki

Jak idealnie pomalować usta? Sięgając po konturówkę! Całe szczęście kosmetyk ten znów wraca do łask i znów jest używany przez większość kobiet, które choć trochę znają się na makijażu i potrafią go dobrze wykorzystywać.

Konturówka niby nie jest niezbędna, ale to dzięki niej usta za każdym razem zostaną dużo lepiej podkreślone.

Odpowiedni jej kolor, dopasowany do szminki lub odcienia ust, jest w stanie zapewnić delikatny efekt powiększający, o ile oczywiście konturem wyjedzie się lekko poza granice ust, czyli obrysuje się te usta na zewnątrz.

Za sprawą tego kroku szminka do ust nie będzie się rozmazywać. Konturówka jest więc w stanie zapewnić makijażowi wyższą trwałość i maksymalną estetykę na długie godziny.

Krok 4 – nakładanie szminki

Gdy konturówka otoczy już usta, przyjdzie najwyższa pora na to, by użyć samej szminki i w końcu się nią pomalować. Jak idealnie pomalować usta, by efekt był jak najlepszy?

W tym przypadku liczą się dokładność, staranność oraz oczywiście wprawa. Z czasem tej wprawy po prostu naturalnie się nabiera, dlatego wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo to praktyka czyni mistrza w każdej dziedzinie, nawet w dziedzinie makijażu, a specjalizacji związanej z malowaniem ust.

Do perfekcji w używaniu szminki nie dochodzi się poprzez ciągłe oglądanie filmików instruktażowych, nagrywanych przez doświadczone wizażystki. Jest ona wynikiem włożonej pracy własnej, czyli rezultatem częstotliwości praktyki. A nawet jeśli te pierwsze makijaże ust nie będą idealne, nic złego się nie dzieje, bo z każdym makijażem powinny one wyglądać coraz lepiej.

Krok 5 – utrwalanie

Wszystkie szminki do ust zawsze warto natomiast delikatnie utrwalić i zabrać nieco z ich koloru, by wyglądały one naturalniej, robiąc to poprzez odciśnięcie ust na zwykłej chusteczce. Krok ten należy ponowić wyłącznie jeden raz.

Ten stary, sprawdzony trik działa naprawdę świetnie, bo dzięki takiemu odciskaniu, kolor zostaje złagodzony, a cały makijaż efektywnie utrwalony.

Istnieją też specjalne spray’e, które mają za zadanie przedłużyć trwałość kolorowych kosmetyków. Warto po nie sięgnąć przed ważniejszymi okazjami i imprezami, na których zamierza się szaleć do białego rana.

Napisz komentarz

thirty nine + = forty seven