Wielkanoc to czas, który w Polsce tradycyjnie wiąże się z rodziną i świętowaniem przy wspólnym stole. Jednak jeśli masz ochotę spędzić te święta inaczej, w bardziej oryginalny sposób, polecamy Ci wyjazd do jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce. W tym artykule przedstawimy Ci kilka propozycji, gdzie możesz spędzić Wielkanoc w wyjątkowej atmosferze.

Tatry

Zakopane i Tatry – jeśli marzysz o spędzeniu urlopu lub Wielkanocy w górach, to nie ma lepszego miejsca niż Zakopane i Tatry. W okresie Wielkanocnym miasto tętni życiem, a na ulicach można zobaczyć kolorowe palmy i ozdoby wielkanocne. W kościołach odbywają się uroczyste msze, a jeśli mamy szczęście, na stokach narciarskich wciąż leży śnieg i można wybrać się na wiosenne szusowanie. Dodatkowo, w okolicy Zakopanego znajdują się liczne trasy turystyczne i można wybrać się na urokliwe wiosenne spacery, podziwiając widoki na Tatry.

Kraków

Kraków – miasto to słynie nie tylko z pięknych zabytków, ale również z tradycji wielkanocnych. W Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę w krakowskich kościołach odbywają się uroczyste procesje z relikwiami. Na rynku króluje olbrzymia palma wielkanocna, która jest największą palma w Polsce. Na ulicach można spotkać tradycyjnie ubranych ludzi, którzy oferują ręcznie wykonane ozdoby i słodkie wypieki.

Bieszczady

Bieszczady – jeśli lubisz spędzać czas na łonie natury, to Bieszczady w okresie Wielkanocnym są doskonałym miejscem dla Ciebie. W Bieszczadach można wybrać się na wiosenne wędrówki i podziwiać piękne krajobrazy, które budzą się do życia po zimie. W okolicznych wioskach można zobaczyć tradycyjne palmy i uczestniczyć w lokalnych obrzędach wielkanocnych.

Kaszuby

Kaszuby – to region słynący z pięknych jezior i lasów. W okresie Wielkanocnym w kaszubskich wioskach odbywają się tradycyjne jarmarki wielkanocne, na których można kupić ręcznie wykonane ozdoby i słodkie wypieki. W kościołach odbywają się uroczyste msze, a wokół jezior organizowane są wiosenne rejsy.

Wrocław

Wrocław – miasto to słynie z pięknych zabytków i klimatu, który przyciąga turystów z całego świata. W okresie Wielkanocnym Wrocław staje się jeszcze bardziej magiczny. Na ulicach można spotkać kolorowe palmy i ozdoby wielkanocne, a w kościołach odbywają się uroczyste msze. Na rynku można natomiast zobaczyć największą w Polsce fontannę wielkanocną, która zachwyca swoim pięknem.

Gdańsk

Gdańsk – miasto to jest znane z pięknych zabytków i klimatu, który przyciąga turystów z całego świata. W okresie Wielkanocnym Gdańsk staje się jeszcze bardziej magiczny. Na ulicach można zobaczyć kolorowe palmy i ozdoby wielkanocne, a w kościołach odbywają się uroczyste msze. Na Starym Mieście organizowane są również jarmarki wielkanocne, na których można kupić tradycyjne polskie wypieki i ozdoby.

Jeśli pragniesz spędzić Wielkanoc inaczej i zobaczyć piękne miejsca w Polsce, to powyższe propozycje są dla Ciebie idealne. Bez względu na to, czy preferujesz góry, lasy, jeziora czy miasta, Polska ma do zaoferowania mnóstwo wspaniałych miejsc, które trzeba zobaczyć!

Napisz komentarz