Pielęgnacja ciała jest również ważna, co twarzy. Nasza skóra, zwłaszcza w sezonie grzewczym, wymaga solidniej dawki nawilżenia i odżywienia. W związku z tym, powinniśmy regularnie sięgać po balsamy do ciała i stosować je po każdej kąpieli. Aby w najlepszy sposób zadbać o pielęgnację swojej skóry, warto postawić na profesjonalne kosmetyki, które działają lepiej i skuteczniej niż ich drogeryjne odpowiedniki. Sprawdźmy, dlaczego codzienne stosowanie balsamów do ciała jest takie ważne oraz jaki profesjonalny produkt przetestować!

Jaką rolę w pielęgnacji skóry pełnią balsamy do ciała? Dlaczego warto ich używać?

Balsam to jeden z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała. Eksperci zalecają, aby stosować go regularnie, najlepiej tuż po kąpieli i nakładać go na jeszcze wilgotną skórę. Substancje wiążące wodę zawarte w balsamie ochronią ją przed nadmierną utratą wody oraz sprawią, że będzie gładka, nawilżona i pięknie pachnąca przez cały dzień. Kosmetyk dodatkowo uzupełni ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry, które powstają podczas mycia, przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach oraz wskutek tarcia skóry przez ubrania.

Regularne stosowanie balsamów do ciała jest istotne przez cały rok. W lecie nasza skóra jest narażona na przesuszenie pod wpływem intensywnego promieniowania UV, opalania się, a także przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. W zimie szkodzi jej długotrwały kontakt z suchym powietrzem generowanym przez kaloryfery. Balsam do ciała ochroni ją przed parowaniem wody, nada skórze gładkość oraz zmiękczy ją. Aby czerpać maksimum korzyści ze stosowania tego kosmetyku, warto zainwestować w zakup profesjonalnego produktu, wybieranego przez kosmetyczki.

Profesjonalne kosmetyki mają lepszy i bardziej bogaty skład od swoich drogeryjnych odpowiedników, są więc w stanie zdziałać więcej dobrego dla naszej skóry. Są ponadto sprzedawane w większych pojemnościach, co sprawia, że produkt starczy nam na dłuższy czas regularnego stosowania. Wreszcie, profesjonalne balsamy do ciała posiadają lżejszą, mniej tłustą konsystencję – nie obciążają więc skóry, szybko się wchłaniają oraz nie pozostawiają widocznych śladów na odzieży.

Jaki balsam do ciała warto wybrać do regularnego stosowania?

Na rynku dostępnych jest sporo profesjonalnych balsamów do ciała. Dzięki temu możemy dopasować produkt do osobistych potrzeb, a także budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na jego zakup. Świetny stosunek jakości do ceny posiada profesjonalny kosmetyk marki Indigo balsam Alter Ego. To bogaty produkt przeznaczony do pielęgnacji ciała o lekkiej konsystencji lotionu, który szybko się wchłania, pozostawiając skórę nawilżoną i pięknie pachnącą. Kosmetyk jest dostępny w dużej pojemności 300 ml.

Indigo balsam jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry, w tym w szczególności tej wymagającej nawilżenia i odżywienia. Intensywnie nawilża skórę, regeneruje ją oraz dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Lekka, szybko wchłaniająca się konsystencja pozwala na jego stosowanie także po porannym prysznicu, kiedy chcemy szybko nałożyć kosmetyk i ubrać się. Posiada przyjemny, pudrowo-kwiatowy zapach, który jest delikatnie wyczuwalny na skórze przez cały dzień. To produkt, po który warto sięgnąć, jeśli zależy nam na nawilżeniu, odżywieniu i pielęgnacji skóry ciała w profesjonalnym wydaniu.

Napisz komentarz