Obecnie makijaż permanentny to zabieg cieszy się całkiem sporą popularnością.
Z drugiej strony często pojawia się zapotrzebowanie na usuwanie makijażu permanentnego. Powodów jest kilka np. niedokładne jego wykonanie, wyblaknięcie barwnika czy chęć powrotu do naturalnego wyglądu. Jak taki proces wygląda w praktyce? Czy jest to bolesny?
Kiedy warto zdecydować się na usuwanie makijażu permanentnego?
Każdy powinien w tym zakresie podjąć indywidualną decyzję. Jednak są sytuacje, gdy usunięcie makijażu permanentnego staje się wręcz wskazane:
1. Makijaż permanentny został wykonany w zbyt ciemnym odcieniu. To chyba najczęstsza przyczyna usuwania makijażu permanentnego. Dlatego tak ważne przed wykonaniem zabiegu jest przeprowadzenie analizy kolorystycznej. Barwnik należy dobrać odpowiednio do karnacji danej osoby. Tymczasem wciąż zdarzają się w tej materii błędy.
Makijaż permanentny ma nieodpowiedni kształt. Najlepszym przykładem są tzw. groźnie wyglądające czy zdziwione brwi. Makijaż permanentny ma z założenia podkreślać urodę danej osoby. Powinien pokrywać się z łukiem brwiowym. Jeśli jest inaczej, twarz prezentuje się nienaturalnie, wręcz karykaturalnie.
Na usuwanie makijażu permanentnego decydują się także te osoby, które źle się z nim czują. Czasem okazuje się, że decyzja o wykonaniu zabiegu nie była do końca dobrze przemyślana.
Usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy removera
Jakie stosuje się obecnie metody usuwania makijażu permanentnego? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu specjalnego preparatu typu remover. Wypycha on drobinki pigmentu na zewnątrz, które potem są mechanicznie złuszczane w naturalny sposób. Produkt tego rodzaju znaleźć można np. w ofercie sklepu internetowego https://quantumpmu.com/product-pol-11-Remover-srodek-do-usuwania-makijazu-permanentnego.html.
Remover to dobre rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą wykorzystywać bardziej inwazyjnych metod usuwania makijażu permanentnego. Preparat tego typu nie jest zbyt drogi, a przy tym cechuje się dość dużą skutecznością działania (sięga ona ponad 90%). Wcale nie musi być oparty na sztucznych składnikach.
Czy usuwanie makijażu permanentnego boli? Okazuje się, że remover nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Jednak i tak trzeba się liczyć z dość długim okresem rekonwalescencji po zabiegu. Na skórze pojawiają się bowiem strupki, które muszą samodzielnie odpaść. Nie zawsze można też po jednym razie uzyskać zadowalający efekt.