URODA

Szczotkowanie ciała dla gładkiej i jędrnej skóry

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szczotkowanie ciała, wykonywane regularnie, pozwala odzyskać gładką i jędrną skórę, oraz zmniejszy widoczność cellulitu.

SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO

Szczotkowanie ciała na sucho ma bardzo długą tradycję. W Ajurwedzie jest znane jako garshana. Piękno tej naturalnej techniki polega na tym, że uzyskanie efektu wzmocnienia skóry wymaga bardzo niewiele narzędzi i wysiłku. A miłośnicy ajurwedyjskich praktyk urodowych przekonują, że przy regularnym szczotkowaniu na sucho (dwa do czterech razy w tygodniu) skóra jest dużo gładsza i jędrniejsza, a cellulit mniej widoczny.

Co więcej, sugerują, że skóra jest mocniejsza, bardziej odporna na podrażnienia. Zyskuje również piękny, zdrowy koloryt. Można to przypisać poprawie przepływu limfatycznego, stymulacji przepływu krwi w skórze i tkankach miękkich oraz delikatnym rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Poza widocznymi korzyściami z tego swoistego polerowania skóry (usuwasz martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia) – ta praktyka jest według Ajurwedy również pomocna w przywracaniu równowagi emocjonalnej. Jak to możliwe? Stymulując układ limfatyczny, pomagamy organizmowi pozbyć się szybciej toksyn, rozluźniamy mięśnie  i skórę, a co za tym idzie łagodzimy stres.

JAK SZCZOTKOWAĆ CIAŁO?

Przede wszystkim masujemy się ruchami kolistymi, okrężnymi – zawsze w górę. Od stóp aż po szyję. Oczywiście omijamy miejsca podrażnione czy ze stanami zapalnymi. Szczotkujemy ciało przed kąpielą lub prysznicem i natychmiast po wytarciu ręcznikiem mokrej skóry, nakładamy na nią sporo balsamu nawilżającego. Jeśli twoja skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna, zacznij od szczotkowania na mokro – jest dużo łagodniejsze.

Pielęgnację zewnętrzną warto wspomagać mądrą suplementacją. Medilâge anti-cellulite na cellulit to formuła, która dzięki połączeniu opatentowanych składników – Dimpless® i Sinetrol® Xpure C1 – prowadzi do redukcji cellulitu oraz wspiera utratę wagi.

CENA: 450ZŁ/90 KAPSUŁEK

szczotkowanie ciała ogrody piękna

Z kolei Medilâge métabolisme to preparat bazuje na Sinetrol® Xpure C1, czyli opatentowanym składniku wytwarzanym z soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów oraz guarany. W skrócie jego działanie przestawia nasz metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonego zapasu tłuszczów, co przekłada się na spadek masy ciała i redukcję wagi.

CENA: 390ZŁ/90 KAPSUŁEK

szczotkowanie ciała ogrody piękna

Napisz komentarz

ninety seven − 89 =