Dbając o higienę kołdry, nie tylko zapewnimy sobie komfortowy wypoczynek, ale także stworzymy środowisko sprzyjające spokojnemu wypoczynkowi. Wynika to z faktu, iż jest to ważny element wyposażenia łóżka, który wyróżnia się licznymi cechami. A jaką rolę tak naprawdę pełni w zapewnianiu komfortowego wypoczynku oraz jak dbać o jej higienę?

Kołdra – dlaczego warto zwrócić uwagę na jej jakość?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego tak naprawdę warto zwrócić uwagę na wysokie jakości kołdrę do spania. Wynika to przede wszystkim z odpowiednio dobranych materiałów oraz samej konstrukcji, które mogą przyczynić się do relaksującego i regenerującego snu. Nie można również zapomnieć o tym, że dobra kołdra często posiada zdolność termoregulacji, gdyż materiały takie jak puch czy mikrofibra mogą dostosowywać się do ciepła ciała, utrzymując optymalną temperaturę podczas snu. Ponadto dobry produkty wyróżnia się:
• antyalergiczność,
• bezpieczeństwem w kontakcie ze skórą,
• wytrzymałością.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie kołdrę?

Kołdra to ważny element wyposażenia łóżka. Właśnie dlatego warto kupić model, który będzie idealnie dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji. A co to oznacza? Przede wszystkim musimy zastanowić się nad takimi kwestiami, jak:
• gramatura – wielu producentów, w tym Hilding Anders ma w ofercie kołdry letnie, zimowe lub całoroczne,
• rodzaj wypełnienia – dostępne są kołdry z wypełnieniem naturalnym lub syntetycznym, a każdy z nich wyróżnia się innymi, dodatkowymi właściwościami,
• wielkość – zaleca się, aby kołdra była 20-40 cm szersza od materaca.

Oczywiście istotną kwestią jest także materiał, z jakiego została wykonana poszewka kołdry, a także pościel. Każdy z tych czynników wpływa dodatkowo na komfort naszego wypoczynku.

5 sposobów na dbanie o higienę kołdry

Nie ma co ukrywać – utrzymywanie kołdry w czystości to nie tylko kwestia estetyki, ale również wpływu na komfort snu. A jak dbać o jej higienę? Oto pięć ważnych porad:
• po pierwsze – regularne wietrzenie kołdry, co pomaga w pozbyciu się nadmiaru wilgoci i nieprzyjemnych zapachów,
• po drugie – pranie kołdry wraz z wypełnieniem przynajmniej raz na pół roku,
• po trzecie – częste pranie poszewki, najlepiej co 1-2 tygodnia,
• po czwarte – stosowanie się do zaleceń producenta, gdyż dzięki temu nie uszkodzimy produktu,
• po piąte – odpowiednie przechowywania kołdry, czyli w suchym i dobrze wentylowanym miejscu.

A dlaczego warto dbać o higienę kołdry? Przede wszystkim wpływa to na jej trwałość oraz komfort użytkowania.

Nie ma co ukrywać, należy dbać o każdy element wyposażenia łóżka, w tym materac, poduszkę czy właśnie kołdrę. W ten sposób możemy znacząco poprawić jakość, a także komfort naszego wypoczynku.

Artykuł sponsorowany.

Napisz komentarz