KOSMETYKI

Nowość od Alkmie Aloe it’s me – pianka do higieny intymnej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Naturalne nawilżenie i długotrwałe poczucie komfortu – marka Alkmie wprowadza piankę do higieny intymnej z fitokompleksem z aloesu!

Okolice miejsc intymnych to bardzo wrażliwe obszary ciała, które często są narażone na podrażnienia czy infekcje. Dlatego wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zadba o nawilżenie i komfort tych miejsc, utrzyma ich pH na właściwym poziomie oraz przywróci uczucie ulgi oraz świeżości. To wszystko jest w stanie zapewnić nowość od marki Alkmie – pianka do higieny intymnej Aloe it’s me!. Premiera tego produktu to jednocześnie rozszerzenie kultowej linii Microbiome. Oznacza to, że nowość wspiera naturalną barierę ochroną, którą zapewnia mikroflora bakteryjna znajdującą się na powierzchni skóry. Pianka sprawdzi się zawsze wtedy, gdy wrażliwa skóra okolic intymnych potrzebuje szczególnego otulenia, zaopiekowania i zadbania.

Codzienne sytuacje obfitują w momenty, w których kobiety narażone są na podrażnienia i infekcje okolic intymnych. Mogą to być treningi na basenie, wybór konkretnego rodzaju bielizny, zbliżenia, menstruacja czy nawet konieczność zastosowania antybiotykoterapii. Chcąc jak najlepiej zatroszczyć się o siebie i uchronić przed skutkami ryzykownych czynników, warto włączyć do codziennej pielęgnacji produkt idealnie odpowiadający na potrzeby tak delikatnej skóry. Kosmetyk, który przyniesie prawdziwą ulgę, komfort i ukojenie a jednocześnie zadba o mikrobiom oraz wzmocnienie bariery hydrolipidowej.

Aloe, it’s me! – pianka do higieny intymnej z fitokompleksem z aloesu

Produkt, który znakomicie nadaje się do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych, utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia i równowagi mikrobiomu okolic intymnych? Odpowiedzią jest nowość od marki Alkmie – Aloe, it’s me!, czyli pianka do higieny intymnej z fitokompleksem z aloesu.

Pianka swoje wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne zawdzięcza zawartości postbiotycznemu fitokompleksowi aloesowemu, który został stworzony specjalnie z myślą o higienie intymnej. Zapewnia on niezwykle silne i długotrwałe nawilżenie, a także potwierdzone w testach klinicznych długotrwałe uczucie ulgi, komfortu i świeżości. W testach in vivo potwierdzono, że jest pięciokrotnie bardziej skuteczny w nawilżaniu skóry niż standardowy aloes stosowany w kosmetykach. Poprawia też głębokie nawilżenie (+30% w 30 dni, test in vivo). Jego dobroczynne działanie jest dodatkowo wzmacniane dzięki opatentowanemu procesowi HiperFermentacji, w którym nieaktywne włókna polisacharydowe aloesu zamieniane są w substancje czynne. W rezultacie fitokompleks skutecznie wspomaga odnowę i regenerację skóry, wygładza ją i poprawia jej jędrność.

Efekt długotrwałego nawilżenia potęguje wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy zastosowany w formule pianki. Zaś kwas mlekowy, taki sam, jak ten wytwarzany naturalnie przez nasze ciało, pomaga utrzymać właściwy poziom pH miejsc intymnych, tworząc idealne środowisko do rozwoju korzystnej mikroflory bakteryjnej.

Roślinne oczyszczanie

Do dobroczynnych składników pochodzenia naturalnego tej pianki należą także ekstrakt z mydłodrzewu, który jest naturalną substancją myjącą i spieniającą pochodzenia roślinnego, alantonina i sok z aloesu. Pierwszy z nich dokładnie oczyszcza, bez ryzyka przesuszenia skóry i pojawienia się przebarwień. Tworzy bogatą, gładką pianę, która sprawia, że używanie pianki jest wyjątkową przyjemnością. Z kolei alantonina przynosi ukojenie i przyspiesza regenerację komórkową, a sok z aloesu jest bogaty w substancje aktywne, mikroelementy, witaminy i kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wspomaga regenerację naskórka, intensywnie nawilża, zapewnia świeżość i ukojenie.

Moc natury w składzie

Aloe it’s me! nie zawiera substancji zapachowych, mydła, alkoholu ani barwników, dzięki czemu produkt ten jest doskonały nawet dla bardzo wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień. Delikatna w dotyku formuła kosmetyku oczyszcza, chroni i przywraca komfort okolic intymnych. Pozwala też utrzymać fizjologiczne pH okolic intymnych na odpowiednim poziomie, zachowując jego naturalny, kwasowy odczyn.

Mikrobiom – holistycznie

Codzienne stosowanie pianki to gwarancja otoczenia miejsc intymnych właściwą troską, w tym pewność co do utrzymania równowagi mikrobiomu tych okolic. Chcąc zadbać o środowisko wszystkich pożytecznych mikroorganizmów, które znajdują się na całym ciele, warto sięgnąć po pozostałe produkty z linii Microbiome od marki Alkmie. Składają się na nią oczyszczające żele do mycia twarzy i ciała Holy harmony oraz Foa-m my god!, tonik Don’t react, serum wyciszające Liquid shield, a także krem Perfect balance. Całości dopełniają maski Dream of beauty oraz Rapid relief.

Włączając te produkty do pielęgnacji, zdrowe bakterie będą mogły efektywnie wykonywać swoją funkcję, a więc chronić skórę przed szkodliwymi drobnoustrojami. Poza tym skóra będzie zregenerowana, nawilżona, a jej podrażnione obszary zyskają potrzebne ukojenie.

O marce Alkmie

Alkmie powstało ze zderzenia dwóch światów: zachwytu nad potęgą Natury oraz potrzeby ciągłego rozwoju i pasji odkrywania nowości biotechnologicznych. To połączenie zrodziło markę tworzącą aktywne kosmetyki nowej generacji. Opracowując nowe produkty, eksperci Alkmie kierują się wartościami, które od samego początku towarzyszyły marce: nowoczesne formulacje, najwyższa jakość i unikalne składniki w wysokich stężeniach. Marka nieustannie dąży do rozwoju i pragnie ulepszać oraz tworzyć nowe, autorskie receptury dla każdego kosmetyku. Robi to z powodzeniem, co potwierdzają badania weryfikujące skuteczność produktów, przyznawane marce nagrody oraz wyróżnienia.

Kosmetyki od Alkmie charakteryzują się brakiem szkodliwych substancji oraz zawartością składników pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Co więcej wszystkie produkty marki znajdują się na liście PETA i nie są testowane na zwierzętach, a opakowania produktów mogą zostać oddane do recyklingu lub ponownie wykorzystane w duchu zero waste.

Napisz komentarz

twenty four + = thirty two