Sezon jesienno-zimowy jest wymagający dla włosów teksturowanych, które i tak z natury podatne są na wysuszanie. Jednak radzenie sobie z tym problemem wcale nie musi być takie trudne. Można wspomóc kondycję swojej czupryny, zwracając uwagę na nawyki i rytuały w codziennej rutynie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które sprawią, że twoje skręty przetrwają ten ciężki sezon w świetnym stanie!

Dlaczego fale, loki i sprężynki bywają suche?

Zanim przejdziemy do tego, jakie kuracje można zastosować, warto pochylić się nad przyczyną suchości skrętów. Istnieje bowiem wiele, różnych powodów tego stanu. Czasem źródłem suchości są źle dobrane kosmetyki, a w innym przypadku niedostateczna lub zbyt przesadna pielęgnacja. Również warunki atmosferyczne, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym nie są łaskawe dla delikatnych loków. Poniżej przedstawiamy potencjalne przyczyny suchości włosów teksturowanych oraz propozycje rozwiązań. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje sprawią, że twoje skręty staną się sprężyste, nawilżone i pełne życia!

1. Sprawdź stosowane produkty

Jeśli zauważasz niekorzystane zmiany w kondycji włosów, to pierwszą rzeczą, która powinnaś zrobić jest sprawdzenie składu stosowanych produktów. Niektóre składniki, na przykład siarczany SLS/SLES w szamponie, sprawiają, że pasma stają się suche. W przypadku włosów teksturowanych najlepiej jest więc zastosować kosmetyki bez tych składników, takie jak na przykład Cantu.

2. Odżywka lub jej brak

Zdarza się, że w rutynie pielęgnacyjnej fal, loków i sprężynek brakuje odpowiedniej odżywki. Niektóre osoby w ogóle pomijają ten produkt, narażając i tak już delikatne skręty na wysuszanie. Tutaj z pomocą przychodzi nawilżająca odżywka Cantu (Cantu Shea Butter for Natural Hair Sulfate-Free Hydrating Cream Conditioner). Skutecznie nawilża oraz odżywia suche i łamliwe włosy, wymagające regeneracji. Jej formuła zawiera czyste masło shea. Składnik ten pomaga zatrzymać we włosach naturalne oleje. Po zastosowaniu odżywki, pasma zyskują lepszą kondycję i stają się gładsze i lepiej nawilżone.

3. Zbyt intensywna stylizacja lub brak odpowiedniej ochrony

W utrzymaniu optymalnego nawilżenia i odpowiedniej kondycji włosów przeszkadzają dwie skrajności – brak odpowiedniej pielęgnacji i nadmierne stosowane pewnych zabiegów lub produktów. Niezależnie od tego, czy stawiasz na naturalny look, czy lubisz podkręcić go stylizacją, uważaj na to, by nie przesadzić. Pamiętaj o stosowaniu produktów, które ochronią pukle przed ciepłem suszarki, np. spray CantuThermal Protection Spray. Został opracowany z myślą o nawilżaniu oraz ochronie skrętów podczas stylizacji. Zapobiega złamaniom włosa, zniszczeniu, redukuje puszenie się oraz zapobiega elektryzowaniu się fal, loków i sprężynek.

Jeśli „dzień po” chcesz szybko przywrócić blask i piękną sprężystość swojej fryzurze, sięgnij po niezawodny odświeżacz skrętu Cantu’s Shea Butter for Natural Hair Comeback Next Day Curl Revitaliser. Jego zadaniem jest zdefiniowanie skrętu na nowo, zredukowanie puszenia włosów, nadanie blasku oraz zapewnienie im odpowiedniego nawilżenia. A wszystko to dzięki zastosowaniu w formule kosmetyku odżywczego masła shea.

4. Harmonogram pielęgnacyjny

Jeśli chodzi o pielęgnację fal, loków i sprężynek, to istnieje harmonogram, który może pomóc im zachować zdrowy wygląd. Istotnym punktem jest częste odżywianie, mycie maksymalnie 2-3 razy w tygodniu, stosowanie głęboko odżywiających kuracji, co najmniej raz na dwa tygodnie. Nie obejdzie się również bez regularnych wizyt w salonie fryzjerskim. Zaleca się podcinanie tego typu włosów co 6-8 tygodni. Pamiętaj, że to jedynie wskazówki i jeśli uważasz, że musisz częściej przeprowadzać kuracje odżywcze lub rzadziej myć swoje skręty, dostosuj harmonogram do indywidualnych potrzeb twoich włosów.

5. Dbaj o włosy podczas snu

Bardzo istotny i niestety często pomijany punkt w rutynie, który ma wpływ na kondycję i stan kędziorków, to zakładanie na noc satynowego czepka, np. marki Cantu. Włączenie tego kroku do dziennej pielęgnacji, może zaoszczędzić poranków z niesforną fryzurą. Zadba również o to, aby skręty się nie łamały i nie ocierały o pościel w trakcie snu.

Kosmetyki i akcesoria Cantu można kupić w każdym Rossmannie, na stronach Lookfantastic i Amazon.

Napisz komentarz