KOSMETYKI

Magiczny owoc rokitnika – złoto dla pięknej cery

Pinterest LinkedIn Tumblr

Owoce rokitnika posiadają nie tylko dużą zawartość witaminy C (ok. 600 mg/100g), na której stabilność wpływa brak enzymu powodującego rozkład tej witaminy.

Niewiele z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego jak cenna jest „zawartość” pestek rokitnika. Zawiera ona znaczne ilości flawonoli, w szczególności glikozydy kemferolu, izoramnetyny i kwercetyny. Związki te są silnymi przeciwutleniaczami, mają zdolność do wychwytywania wolnych rodników i reaktywnych form tlenu, które degradują kolagen i uszkadzają ściany naczyń krwionośnych. Kemferol hamuje degradację kolagenu, a kwercetyna przyspiesza procesy naprawcze zmniejszając powstawanie mikrouszkodzeń skóry.

Zastosowanie w kosmetyce

Od wieków, oprócz wielu zastosowań tej rośliny, wskazywano na jej pozytywny wpływ w leczeniu dolegliwości skórnych, przyspieszeniu gojenia, leczeniu oparzeń oraz poprawie kolorytu cery. Ekstrakt z nasion rokitnika, z uwagi na biologicznie aktywne związki o charakterze flawonoli, wykazuje wielokierunkowedziałanie przeciwzmarszczkowe i regenerujące na skórę. Z uwagi na działanie ochronne wobec kolagenu, doskonale sprawdza się w preparatach dla skóry dojrzałej. Może mieć zastosowanie w pielęgnacji cery podrażnionej nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, a glikozydy flawonoidowe zapewniają doskonałą pielęgnację i dodatkowy bonus przeciwstarzeniowy zarówno cerze młodej, jak i tej dojrzałej.

Cenny olej – z dwóch źródeł

Olej rokitnikowy może pochodzić zarówno z pulpy owocowej (miąższ + nasiona), jak i z samych nasion. Olej z nasion rokitnika posiada więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i jest źródłem m.in. omega-3 i omega-6. Natomiast w oleju z pulpy owocowej zawartość kwasów nienasyconych jest mniejsza. Na szczególną uwagę w obu pozyskiwanych olejach zasługuje kwas palmitooleinowy POA, (omega-7), który jest niezwykle cenny dla sprawnego funkcjonowania procesów regeneracji naskórka.

Unikalny ekstrakt z nasion w kremach Uzdrovisco z serii Rokitnik

W kremach Uzdrovisco z serii Rokitnik, znajdziecie jedyny na skalę europejską epigenetyczny ekstrakt z nasion tej rośliny. Nie był on do tej pory znany i wykorzystywany. Uzdrovisco to na razie jedyna marka w Europie, która wprowadziła go do swoich produktów. A ten wyjątkowy ekstrakt ma naprawdę imponujące badania! Jego pozyskanie nie jest proste, gdyż frakcja go zawierająca stanowi niewielki udział w nasionach. Niezwykle cenny dla skóry, bo działa precyzyjnie na poziomie komórkowym, aby skutecznie chronić, pobudzać, wzmacniać, ujędrniać i zabezpieczać przed przenoszeniem uszkodzeń. Jego precyzyjne działanie przekłada się na ponadprzeciętne efekty poprawy jędrności i gęstości skóry, silne przeciwdziałanie wiotkości! W fitoceutykach Uzdrovisco znajdziemy najwyższe zalecane stężenia tego surowca. Bo nie chodziło o to, żeby mieć unikalny składnik, ale żeby mógł on działać w skórze.

Ten unikalny ekstrakt z rokitnika w badaniach instrumentalnych po 56 dniach stosowania produktu z tym ekstraktem w zalecanej dawce:
• ujędrniania +18%*
• zwiększa gęstość skóry +26%*
• wzmacnia jej struktury
• chroni
• zapobiega przyspieszonemu starzeniu!

W skład linii Rokitnik Uzdrovisco wchodzi Całodniowy krem nawadniający, Całodniowy krem odżywczy, Roślinna maska nawilżająca i Roślinnie aktywne serum na promienność i nawodnienie. To seria dla każdej kobiety, która szuka naprawdę skutecznego nawilżenia i stymulacji skóry. Stawia na zaawansowane, naturalne, biologicznie aktywne rozwiązania, by intensywnie poprawiać nawilżenie, działać wzmacniająco na barierę naskórkową, przywracać skórze tzw. hydroblask i zapewniać natychmiastowy efekt świetlistej, promiennej cery. Zamknięte w ekologicznych, szklanych słoiczkach i butelkach formuły zachwycają szybkim wchłanianiem, przyjemnością użycia i zapachem.

Produkty dostępne w drogeriach Super-pharm, Natura, Hebe, Kontigo.

Teraz na stronie marki Uzdrovisco www.uzdrovisco.com rabat 20% na pierwsze zakupy.

Napisz komentarz

forty + = forty five