Bursztyn to niezwykle cenny surowiec w przemyśle kosmetycznym, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie w oczach kosmetologów. Doskonale sprawdza się jako składnik produktów do pielęgnacji włosów, zwłaszcza tych wymagających intensywnej regeneracji i odbudowy. Właśnie na sile bursztynu swoją moc opiera linia Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.

Czy bursztyn można określić mianem „klejnot do pielęgnacji włosów? Jak najbardziej! Będąc bogatym źródłem mikroelementów i pierwiastków, takich jak krzem, magnez, żelazo, wapń, potas i kwasy żywiczne, ma szerokie spektrum działania: nawilża, odżywia, regeneruje, a nawet chroni przed promieniowaniem UV. Dlaczego bursztyn najbardziej kochają włosy bardzo zniszczone i osłabione, potrzebujące regeneracji i odżywienia? Z uwagi na fakt, że kosmetyki ze „złotem Bałtyku” przyspieszają odbudowę komórkową, wzmacniają cebulki i zapobiegają ich przedwczesnemu starzeniu, a także ograniczają produkcję sebum oraz stanowią naturalną barierę chroniącą przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wiatr.

Produkty z bursztynem mogą mieć różną postać, dlatego w linii Jantar Medica od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm znajdziemy m. in. szampon, mgiełkę bez spłukiwania oraz kurację w ampułkach. Ich zaawansowane formuły oparto na unikalnych właściwościach bursztynu i cenionych, wyselekcjonowanych składnikach aktywnych, dzięki czemu zapewniają kompleksową pielęgnację nawet bardzo zniszczonych włosów. Efekty widoczne już od pierwszego zastosowania, a ich skuteczność potwierdziło specjalistyczne laboratorium badawcze.

Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych poprawia ich kondycję od pierwszego zastosowania. Zawiera składniki aktywne, które doskonale uzupełniają swoje działanie: ekstrakt z bursztynu, biotynę, argininę, niacynamid i keratynę. W efekcie sprawia, że włosy odzyskują miękkość, są gładkie, sprężyste, łatwo je rozczesać, stają się podatniejsze na układanie, a ich wypadanie zostaje ograniczone.

Mgiełka z wyciągiem z bursztynu dedykowana jest włosom bardzo zniszczonym, matowym i wymagającym regeneracji. Poza ekstraktem z bursztynu zawiera biotynę, argininę, niacynamid, proteiny i keratynę. Mgiełka nie obciąża i można ją stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się gładkie i lśniące, mniej podatne na łamanie i rozdwajanie, łatwo się rozczesują i są odporniejsze na uszkodzenia.
Kuracja w ampułkach z wyciągiem z bursztynu do włosów bardzo zniszczonych i osłabionych zapewnia skuteczną regenerację od pierwszego zastosowania, wzmacniając kosmyki od nasady aż po końce. Dzięki zawartości ekstraktu z bursztynu, biotyny, argininy, niacynamidu, pantenolu, keratyny i witamin sprawia, że stają się bardziej odporne na wypadanie, są wyraźnie grubsze, odzyskują blask i zdrowy wygląd.

Jantar Medica Szampon z wyciągiem z bursztynu 330 ml/16 zł
Jantar Medica Mgiełka z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych 200 ml/14,00 zł
Jantar Medica Kuracja w ampułkach 5×5 ml/22 zł

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

Napisz komentarz