URODA

Jak wykonać laminowanie włosów w domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Laminowanie włosów to zabieg bardzo popularny w salonach fryzjerskich. Najczęściej wykonywany jest z użyciem keratyny, która dzięki użyciu wysokiej temperatury wnika w strukturę włosa wzmacniając je, zapewniając połysk i nawilżenie. Można uzyskać efekt włosów niczym tafla wody, zatem koniec z puszącymi się, przesuszonymi włosami i rozdwajającymi się końcówkami, nawet jeśli włosy są długie. Taki zabieg jednak do tanich nie należy. Zatem czy można wykonać laminowanie w domu i w jaki sposób?

Laminowanie włosów w domu – jakie produkty masz do dyspozycji? 

Warto wiedzieć, że laminowania włosów nie trzeba wykonywać w gabinecie fryzjerskim. Można je wykonać w zaciszu własnego domu. Wystarczy odpowiedni produkt do laminowania włosów. Warto sięgnąć np.  po dedykowane maski do laminowania włosów, które w swoim składzie zawierają upłynnioną keratynę. Ponadto zawierają kompleks substancji odżywczych, dzięki czemu dobrze wpływają na stan włosów.

Takie maski można stosować po umyciu włosów. Po umyciu i rozczesaniu włosów można nałożyć produkt przeznaczony do laminowania włosów. Następnie najlepiej nałożyć na głowę czepek kosmetyczny, który zapewni utrzymanie ciepła i wnikanie kreatyny w głąb struktury włosa. Preparat do laminowania włosów należy pozostawić na 15 minut na włosach, a następnie dokładnie go spłukać. Już po jednym użyciu można zauważyć wyraźnie gładsze i lśniące włosy.

Aby nie zniweczyć efektów zabiegu na przesuszonych i zniszczonych włosach przed suszeniem nałóż kosmetyk termochronny, np. serum bez spłukiwania, a następnie przystąp do suszenia włosów. Staraj się nie używać najcieplejszego nawiewu. Dobrze sprawdzi się suszarka z jonizacją, która zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Postaw na codzienną pielęgnację, która pozwoli Ci utrzymać efekt włosów niczym tafla wody 

Jednorazowy zabieg laminowania włosów to za mało. Laminacja włosów w domu powinna być wykonywana regularnie, a pomoże w tym odżywka gwarantująca efekt tafli wody. Należy nałożyć ją po myciu na wilgotne włosy, a następnie spłukać. Taki produkt będzie wygładzał włosy na co dzień, wtedy gdy nie stawia się na kompleksowe odżywienie włosów przy użyciu maski.

Jak często można stosować maski keratynowe na włosy? Wszystko zależy od kondycji Twoich włosów, ale najlepiej stosować ją 1-2 razy w tygodniu. Zwróć uwagę, by w swoim składzie zawierała zarówno emolienty, jak i proteiny, gdyż wtedy zapewni włosom zrównoważoną ochronę i nawilżenie.

Nie zapominaj o peelingach skóry głowy, aby zapobiec przesuszeniu lub nadprodukcji sebum 

Laminowanie włosów w domu polecane jest szczególnie na długie włosy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by także krótszym włosom zagwarantować takie odżywienie. Ponieważ laminowanie obejmuje włosy nie od nasady, a na długości, to należy zadbać jeszcze o skórę głowy. Warto wykonywać regularnie peeling na włosy. Taki produkt zapewni złuszczanie martwego naskórka, a co za tym idzie będzie  zapobiegać jego nadmiernemu gromadzeniu się i blokowaniu ujścia gruczołów łojowych. Regularny peeling zapobiega nadprodukcji sebum i może być dobrą pielęgnacją dla włosów, które puszą się na długości i przetłuszczają u nasady, co wcale nie jest takie rzadkie.

Warto zaopatrzyć się też w dobrą szczotkę do włosów, która nie będzie powodowała nadmiernego ciągnięcia włosów i zapewni ich łatwe i szybkie rozczesywanie.

Bardzo duże znaczenie dla kondycji włosów ma także dieta. Warto zadbać, by nie zabrakło w niej produktów zawierających kwasy Omega-3 i Omega-6, a także odpowiedni poziom nawodnienia.       

Napisz komentarz

8 + two =