Skóra bywa szara i ziemista, a przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, począwszy od małej ilości snu, przez stres, aż na paleniu czy złym sposobie odżywiania kończąc. Jak dodać witalności zmęczonej skórze twarzy? Poznajcie nasze wskazówki.

Zmień swoją dietę i znajdź czas na aktywność i relaks 

Jeżeli skóra jest szara i ziemista, to na pewno przyczyną może być zła dieta czy nieodpowiedni tryb życia. Na pewno należy zmienić go z siedzącego na bardziej aktywny, tym bardziej że ruch poprawia krążenie krwi, a tym samym polepsza się także koloryt i wygląd cery. Ruch dobrze też odstresowuje, a warto wiedzieć, że zbyt duża aktywność kortyzolu, hormonu stresu wpływa na wygląd naszej skóry.

Dieta bogata w tłuszcze nasycone i uboga w warzywa i owoce także odbija się na naszym wyglądzie i tym jak prezentuje się skóra. Czas więc wprowadzić dobre nawyki żywieniowe, sięgać po produkty bogate w witaminy A, C, E, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, które wpływają na odbudowę bariery hydrolipidowej i odżywienie skóry. Koniecznie też trzeba zadbać o higienę snu. Tryb życia bardzo szybko odbija się na wyglądzie naszej skóry i trzeba o tym pamiętać.

Pozbądź się złych nawyków pielęgnacyjnych i nałogów 

Na pewno niewłaściwie dobrane kosmetyki czy złe nawyki pielęgnacyjne także mogą doprowadzić do degradacji warstwy hydrolipidowej i pogorszenia wyglądu skóry. Przesuszona skóra staje się ziemista. Nie należy nadużywać produktów peelingujących, aby nie zniszczyć warstwy ochronnej, która jest niezbędna. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka powinno następować nie częściej niż raz w tygodniu. Do tego zamiast agresywnych peelingów, warto wybierać enzymatyczne, które sprawdzą się dla skóry wrażliwej, naczynkowej i zmęczonej.

Nie można zaniedbywać także demakijażu, bo to również prowadzi do powstawania niedoskonałości i tego, że skóra na skutek zatkania gruczołów łojowych nie jest dostatecznie dotleniona. Na wygląd skóry wpływa też palenie papierosów i na pewno należy porzucić ten nałóg. Fotostarzenie powoduje, że na twarzy pojawiają się plamy i to obok ziemistego koloru cery także sprawia, że skóra wygląda na bardziej zmęczoną. Dlatego koniecznie trzeba dbać o odpowiednią ochronę UV. Należy też zrezygnować z korzystania z solarium, które postarza skórę. Twarz należy myć łagodnymi środkami myjącymi takimi jak płyn micelarny, a nie mydłem, które dodatkowo wysusza skórę.

Postaw na odżywcze produkty do cery

Skoro już wiadomo jakich błędów nie popełniać w pielęgnacji zmęczonej skóry twarzy, to czas poznać produkty do cery suchej, ziemistej i wrażliwej, po które warto sięgnąć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy wybrać? Na pewno głęboko nawilżające zawierające silnie skoncentrowany kwas hialuronowy małocząsteczkowy. Sprawdzi się na pewno serum do twarzy z kwasem hialuronowym i witaminą C. Właśnie ta ostatnia dodaje naszej skórze witalności, a jednocześnie przeciwdziała przebarwieniom.

W składzie serum powinien znaleźć się także niacynamid i kwas felurowy, dzięki temu możliwa jest również redukcja zmarszczek czy odzyskanie sprężystości. Obok serum warto wybrać również odżywczy krem, który zapewni dodatkowy film ochronny i można go zaaplikować po kilkunastu minutach od użycia serum. Warto wiedzieć, że kwas felurowy jest silnym antyoksydantem i niweluje działanie wolnych rodników. Należy również zdecydować się na dedykowane serum pod oczy. Skóra jest tu cieńsza i wymaga szczególnej pielęgnacji.

 

 

 

Napisz komentarz