Latem, pod wpływem intensywnego słońca i wysokiej temperatury, nasze włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Zapobiec temu może nowa skuteczna metoda pielęgnacji włosów – hair-cycling. Jak dobrać odpowiednie kosmetyki, dopasowane do potrzeb Twoich włosów? Z pomocą przychodzą produkty pielęgnacyjne od marek Garnier i L’Oréal Paris!

Aby nie obciążać włosów nadmiarem kosmetyków, warto stosować je na przemian, tak, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby, jakie mają nasze włosy. Dzięki metodzie hair-cycling stosowane przez nas produkty mają zoptymalizowane działanie. Włos, a dokładniej jego łodyga, czyli część wyrastająca ze skóry głowy, ma kilka różnych potrzeb, które muszą zostać spełnione, aby zachować ich zdrowy i świeży wygląd. Potrzebami tymi są regeneracja, nawilżenie i odżywienie. Jeden kosmetyk nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby łodygi włosa. Z tego względu Garnier wraz z L’Oréal Paris stworzyły rutynę pielęgnacyjną Full

Treatment (all-in), opartą na metodzie hair-cyclingu. Jak to działa?

– Dbanie o włosy nie jest trudne i polega na dobraniu pielęgnacji do potrzeb lub okazji. Gotowe rozwiązanie i cykliczny plan pozwalają zobaczyć, jakie połączenia produktów dają jakie efekty: objętość, blask, miękkość. To proste i szybkie rozwiązanie na poznanie swoich włosów! – mówi Agnieszka Niedziałek, ambasador kampanii #HairCycling L’Oréal Paris x Garnier.

DZIEŃ 1: REGENERACJA

Krok 1: Pierwszym etapem pielęgnacji włosów zawsze powinno być ich dokładne oczyszczenie, polegające na usunięciu zanieczyszczeń, takich jak pozostałości po preparatach stylizacyjnych, nadmiar sebum, kurz, pyły itd. Na samym początku kluczowe jest podwójne umycie włosów szamponem. Mycie pierwsze zapewnia usunięcie cząsteczek brudu, natomiast drugie potęguje siłę działania składników zawartych w szamponie. Idealnym produktem będzie tutaj szampon dopasowany do potrzeb włosów i skóry głowy.

Krok 2: Następny etap to intensywne odżywienie, które zapewni nam nie odżywka, ale maska do włosów, np. maska Garnier Fructis Hair Food Pineapple. Maska odznacza się bowiem spotęgowanym działaniem, dzięki czemu oczyszczona wcześniej łodyga włosa zostaje silnie zregenerowana. Maska Garnier Fructis Hair Food Pineapple zapewnia włosom olśniewający blask i aż 2 razy mniej rozdwojonych końcówek[1]. Zawarte w maskach Fructis Hair Food Pineapple połączenie składników zapewnia skuteczne działanie na włosy przy zredukowanym wpływie na środowisko. Produkt ten to tegoroczna nowość, którą uwielbiają włosomaniaczki!

Cena maski: 27,99 zł*

Krok 3: Ostatnim krokiem pielęgnacyjnym dnia pierwszego będzie użycie na mokre włosy kremu Fructis Goodbye Damage 10w1, którego nie trzeba spłukiwać. Krem ten, poza odżywieniem, dodatkowo chroni włosy przed temperaturą do 230 stopni. Wystarczy rozprowadzić krem na całej długości włosów, skupiając się szczególnie na końcówkach, a następnie rozczesać, aby móc dowolnie i bezpiecznie stylizować włosy przy użyciu ciepła.

Cena kremu: 18,49 zł*

DZIEŃ 2: NAWILŻANIE

Krok 1: Drugiego dnia pielęgnację również rozpoczynamy od podwójnego mycia. Tym razem warto jednak zastosować delikatniejszy szampon o właściwościach nawilżających.

Krok 2: Krok drugi to nawilżenie, do którego posłużyć może na przykład maska Elseve Hyaluron Plump od marki L’Oréal Paris. Jej formuła wzbogacona jest w kwas hialuronowy.

Cena maski: 24,99 zł*

Krok 3: Następnie na suche lub wilgotne jeszcze włosy zastosować można serum nawilżająco-wypełniające Elseve Hyaluron Plump w spray’u, które błyskawicznie uzupełnia nawilżenie włosów i zwiększa średnice włókna włosów o 9%** przy każdym zastosowaniu. Produkt ten nie wymaga spłukiwania i doskonale uzupełnia codzienną pielęgnację włosów, a przy tym tworzy trwałą ochronną okluzję przed ucieczką wody.

Cena maski: 34,99 zł*

DZIEŃ 3: ODŻYWIENIE

Krok 1: Ponowne mycie szamponem z dnia drugiego.

Krok 2: Użycie Elseve Dream Long Wonder Water jako treatmentu przypominającego procedurę regeneracji z pierwszego dnia. Nadaje intensywny blask i wygładza aż po same końce bez obciążania. Innowacyjna formuła oparta o Technologię Lamellarną tworzy gładkie, błyszczące pasma i sprawia, że włosy są wyjątkowo miękkie

Cena maski: 39,99 zł*

Krok 3: Na koniec warto dodatkowo wzmocnić działanie produktów eliksirem odżywczym Elseve z serii Magiczna Moc Olejków, który stosuje się na same końcówki w przypadku włosów suchych i niezdyscyplinowanych. Produkt ten potęguje działanie okluzyjne, odżywia i wygładza włosy oraz nadaje im blasku, a także idealnie nawilża, co sprawia, że zregenerowane pasma stają się łatwe w rozczesaniu i dalszej stylizacji.

Cena maski: 34,99 zł*

Następnie cykl się zapętla i powtarzamy procedurę z dnia pierwszego, dzięki czemu zamykamy koło ciągłych potrzeb łodygi włosa, jakimi są regeneracja, nawilżanie oraz odżywienie. Pamiętajmy jednak o tym, że pielęgnacja włosów nie musi odbywać się codziennie. Hair-cycling to uniwersalna metoda, która dopasowuje się do twojej częstotliwości mycia włosów.

Zadbaj o swoje włosy nie tylko latem, ale przez cały rok, stosując metodę hair-cycling przy użyciu kosmetyków od Garnier i L’Oréal Paris. Nie czekaj dłużej, wypróbuj #haircycling i poczuj różnicę!

*Finalną cenę ustala detalista.

**Test instrumentalny

Napisz komentarz