Sypialnia to jedyne miejsce w domu, w którym możemy schować się przed całym światem i po prostu odpocząć. Jednak czy zauważyliśmy, że po relaksującej nocy czujemy się nie tylko wypoczęci, ale także mamy lepszy humor? Zdrowy sen oddziałuje na cały organizm człowieka zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. A w jaki sposób?

Jak zdrowy sen wpływa na organizm?

Zdrowy sen definiuje się jako wypoczynek charakteryzujący się wysoką jakością, a także odpowiednią głębokością oraz długością. Jesteśmy w stanie go rozpoznać po tym, że rano budzimy się wypoczęci, pełni energii i w dobrym humorze. Nie da się zaprzeczyć, że efektywny wypoczynek przedkłada się na również na usprawnienie pracy wliczanych układów, w tym:

 • układu nerwowego,
 • układu odpornościowego,
 • układu pokarmowego.

Sen w znacznym stopniu wpływa także na nasze samopoczucie. Wynika to z dogłębnej regeneracji organizmu, dzięki której nie doskwierają nam poranne dolegliwości bólowe lub rozdrażnienie po źle przespanej nocy. Wypoczęty człowiek ma siłę do działania oraz sprawny umysł, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować postawione sobie cele i iść wciąż na przód.

Podstawowe zasady higieny snu

Higiena snu to nic innego, jak zbiór norm, zasad oraz postępowań, które poprzez regularne wprowadzenie w życie mogą korzystnie wpłynąć na efektywność naszego wypoczynku. Wśród nich wyróżnia się kilka ważnych reguł, do których zalicza się:

 • unikanie drzemek w ciągu dnia, a zwłaszcza w godzinach popołudniowych,
 • spożywanie lekkostrawnej kolacji na trzy godziny przed położeniem się do łóżka,
 • zwiększenie poziomu aktywności fizycznej,
 • zrezygnowani z kofeiny, alkoholu czy papierosów w godzinach wieczornych,
 • ustalenie stałej godziny na kładzenie się do łóżka i wystawanie.

Ważnym elementem jest tutaj także zainwestowanie w wysokiej jakości produkty do spania. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć komfortowe łóżko. A co warto wziąć pod uwagę z oferty SennaMaterace?

Jak skomponować wygodne łóżko?

Podstawowym elementem każdego łóżka jest dobry materac do spania. To właśnie on dzięki swojej unikalnej budowie oraz właściwościom gwarantuje najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. W ten sposób zapewnia wsparcie całej sylwetki. Obecnie na rynku znajdziemy liczne modele, w tym materace naturalne takie jak Hilding Bora. Oprócz tego warto postawić na:

 • dobry stelaż, którym może być m.in. Materasso Twin Pack,
 • ergonomiczną poduszkę do spania, jak np. Curem .Relax,
 • przyjemnie otulająca kołdrę, którą będzie kołdra antyalergiczna Body Nice Tropic Piórex.

W ofercie SennaMaterace znajdziemy także pościel, prześcieradła czy ochraniacze na materac. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy z nas jest w stanie stworzyć komfortowe łóżko, które będzie niemalże idealnie dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika!

Komfortowe łóżko bez wątpienia wpływa na nasz organizm pod kątem fizycznym i psychicznym. Nic zatem dziwnego, że sen tak mocno oddziałuje na nasze samopoczucie. Pamiętajmy zatem, aby przestrzegać zasad higieny snu oraz skomponować wygodne łóżko!

Artykuł sponsorowany

Napisz komentarz