Pielęgnacja włosów afro i sprężynkowatych

Fryzury na włosach afro oraz sprężynkowatych podkreślają ich naturalne piękno. Pielęgnacja tych skrętów wymaga poznania swoich włosów oraz zgłębienia wiedzy na temat ich potrzeb i charakterystyki. Te cudowne fryzury są niezwykle delikatne oraz wymagające uwagi. Sprawdź, w jaki sposób zapewnić im najlepszą pielęgnację!

Afro to fryzura charakteryzująca się naturalnym, zaokrąglonym kształtem z mocno skręconą fakturą włosów o obszernym i puszystym wyglądzie. Ten rodzaj skrętu zaczyna się od typu 3c, czyli mocno skręconych loków o najdrobniejszym skręcie oraz 4a, sprężynkowatym, afro, które jest bardzo drobne i ciasno skręcone. To właśnie te odmiany włosów wykazują największą wrażliwość na działanie czynników zewnętrznych, takich jak warunki atmosferyczne. Chociaż 3c i 4a są często mylonym wariantem skrętu, to oba wymagają świadomej, intensywnej, odpowiednio delikatnej i konsekwentnej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest regularne przycinanie rozdwojonych końcówek, ochrona pasm podczas snu, czy masaże głowy stymulujące krążenie krwi, które może wpływać na zdrowie włosów.

Ochronne uczesanie

W przypadku afro, możemy umówić o koncepcji tzw. stylizacji ochronnej, czyli uczesaniu odgrywającym istotną rolę w ograniczaniu zużycia włosów, szczególnie pod wpływem czynników środowiskowych. Fryzury takie jak warkoczyki, skręty, koki lub upięcia mogą być sposobem na „schowanie” skrętów, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko pojawienia się uszkodzeń.

Praktyki nawilżające i odżywiające

Włączenie do rutyny produktów nawilżających poprawi ogólną kondycję włosów oraz zapobiegnie tworzeniu się splątań, które mogą powodować łamanie i osłabiają skręty. Wsparciem w pielęgnacji będzie więc włączenie do rytuałów odżywki aktywującej skręt od Cantu – Curl Activator Cream. Jej kremowa formuła bez spłukiwania podkreśla naturalną definicję włosów i uwydatnia ją. Odżywka bazuje na maśle shea, które słynie z wielu niesamowitych właściwości, idealnie wspierających dbanie o włosy teksturowane. Intensywnie je nawilża, odżywia i sprawia, że stają się sprężyste, błyszczące oraz pełne życia.

Odpowiednie akcesoria

Podczas stylizacji oraz pielęgnacji włosów teksturowanych istotne jest dobranie odpowiednich akcesoriów. W przypadku afro oraz skrętów sprężynkowatych warto sięgnąć po grzebień o szerokim rozstawie zębów, na przykład Cantu Extra Lift Double Row Pick. Ma prawie dwukrotnie większą ilość ząbków, niż zwykły grzebień. A jego innowacyjna konstrukcja unosi kręcone, skręcone, zwinięte teksturowane włosy u nasady, pomagając im się rozciągnąć i dodać objętości bez przerywania definicji loków.

Wieczorna osłona

Podobnie, jak w przypadku innych rodzajów włosów teksturowanych, afro i sprężynki potrzebują ochrony również podczas snu. Delikatne skręty narażone są na pocieranie w poduszkę, szarpnięcia, czy utratę wilgoci, więc aby je przed tym osłonić, warto postawić na odpowiednią osłonę. Może nią być satynowy czepek Cantu Satin Bonet. Wykonano go z miękkiej satyny, dzięki temu chroni skręty przed łamaniem oraz kołtunieniem. Zabezpiecza włosy przed pocieraniem o poduszkę w czasie, kiedy śpimy.

Jeśli właśnie rozpoczynasz przygodę z pielęgnacją afro oraz sprężynek, to musisz mieć świadomość, że utrzymanie ich w świetnej kondycji jest najważniejsze. Pamiętaj o regularnym przycinaniu, nawilżaniu oraz odpowiedniej stylizacji. Twoje włosy są jak złota korona, która przy odpowiednim podejściu wyróżni każdą fryzurę.

Przedstawione przez nas wskazówki sprawdzą się w również w pielęgnacji włosów falowanych i lokowanych. A wspomniane produkty Cantu dostępne są w drogeriach Rossmann oraz na stronach Lookfantastic i Amazon.

Napisz komentarz